Slušné stolovanie v prírode? Žiadny problém s kempingovým boxom Wildo
20.09.2015
Jakub Kuna

Wildo® kempingový box je ľahká a praktická pomôcka do prírody alebo na chatu. Váži doslova pár gramov a nezaberá ani veľa miesta v ruksaku, takže je ideálnym spoločníkom na stanovačku alebo survival.

Aké sú výhody a nevýhody membrány pri oblečení a obuvi?
19.09.2015
Marek Bôžek

Membrána je výborný vynález, ktorý má za úlohu zvýšiť celkovú vodeodolnosť a vetruodolnosť oblečenia pri zachovaní čo najväčšej priedušnosti. Zvykne sa hovoriť, že membrána zvyšuje komfort pri nosení. Je to nazoaj tak? Ak áno, v akom zmysle ten komfort zvyšuje.

Praktická kapsa Bandicoot, spoločník do mesta aj do prírody
18.09.2015
Jakub Kuna

Helikon-Tex® vyrába vysoko odolné produkty medzi ktoré najnovšie patrí aj kapsa okolo pása Bandicoot. Nenápadná kapsička je vyrobená z materiálu Cordura®, plastu Duraflex® a zipsov YKK®.

Extrémny objem ruksaka Raccoon 85l od Wisportu
12.09.2015
Jakub Kuna

Článok je zameraný na výhody a možnosti, ktoré nám ponúka Wisport vo svojom modele Raccoon 85l s prídavnými kapsami. Ide o veľký vojenský batoh s objemom 85 litrov a je teda určený k veľmi dlhým pochodom. 

Ruksak Raccoon 65l ideálny spoločník na dlhé pochody
09.09.2015
Jakub Kuna

Tento krátky článok je venovaný ruksaku Raccoon 65l s prídavnými kapsami od spoločnosti Wisport. Ide o model z produkcie Military časti Wisportu a je teda určený hlavne pre profesionálov alebo náročnejších užívateľov.

Multifunkčná šatka, MIL-TEC®
07.09.2015
Jakub Kuna

Táto recenzia bude venovaná multifunkčnej šatke značky MIL-TEC®. Ide o jednoduchú šatku, prakticky jeden pás látky zošitý tak, aby vytvoril akýsi tunel. 

 

Veľkosti od Pentagonu sa nerovnajú "našim" konfekčným veľkostiam
05.09.2015
Roman Bozek

V tomto blogu by som sa zameral na veľkosti od Pentagonu (presnejšie nohavice a kraťasy) a to z dôvodu, že si ich dosť často mýlite s "Našimi" európskymi konfekčnými veľkosťami. Nemýľte si ich prosím, aj keď vypadajú ako súrodenci :). Ukážem a vysvetlím prečo.

Aj na dlhšie túry má Wisport odpoveď, ruksak Wildcat 55
04.09.2015
Jakub Kuna

Dnešná recenzia je venovaná ruksaku model Wildcat 55 od spoločnosti Wisport. Ide o stredne veľký batoh s objemom 55 litrov a rozsiahlou možnosťou rozšírenia pomocou molle systému. Vďaka premyslenej konštrukcii a kvalitným materiálom sa na trh dostal prvotriedny ruksak.

Model Fastfit od Mechanix Wear
03.09.2015
Jakub Kuna

Tento článok je venovaný rukaviciam model Fastfit od spoločnosti Mechanix Wear. Mechanix sú popredným výrobcom ochrany rúk na svete a ich výrobky sa tešia obľube medzi ozbrojenými silami, pracovníkmi či laickou verejnosťou. 

Výhody modelu The Original od Mechanix Wear
02.09.2015
Jakub Kuna

Dnešný článok sa zameriava na celkovú konštrukciu a výhody najstaršieho modelu rukavíc od Mechanix Wear®. Model The Original je odskúšaný v praxi, či už na rôznych bojiskách alebo pri práci a stále ide o jeden z najžiadanejších druhov rukavíc, o čom svedčí aj rozrastajúca sa paleta farieb v ktorých sa vyrábajú.

Pomocník na lov? Woodcraft 35 od Wisportu
26.08.2015
Jakub Kuna

Dnešný blog je venovaný ruksaku Woodcraft 35l od poľskej spoločnosti Wisport. Tento model je z divízie Hunting a ako vyplýva z názvu ide o produkt špecializovaný pre poľovníkov. Woodcraft má najbližšie k armádnym modelom výrobcu.

Mechanix Original VENT, rukavice s dokonalým vetraním
25.08.2015
Jakub Kuna

Tento článok je venovaným plne ventilovaným rukaviciam od spoločnosti Mechanix Wear a to konkrétne modelu VENT. Ide o špeciálny kúsok, nakoľko rukavice sú kompletne perforované pre dokonalé vetranie pri dlhšom nosení.

Výhody modelu Silver Fox 30l od Wisportu
24.08.2015
Jakub Kuna

Článok je zameraný na stredný ruksak Silver Fox s objemom 30 litrov od spoločnosti Wisport. Rovnako ako väčšina Wisport produktov je aj tento model vyrobený v najvyššej kvalite z odolných materiálov. 

Istejší úchop? Viac ako s rukavicami GRIP od Mechanix to nejde.
23.08.2015
Jakub Kuna

Dnešný článok je venovaný rukaviciam  Original GRIP od spoločnosti Mechanix Wear, ide o špecialitu v produkcii Mechanix. Ako je jasné už z názvu, tento kúsok zlepšuje úchop a dodáva istotu pri manipulácii s nástrojmi.

Model Sparrow 20 od Wisportu do mesta aj na výlety.
22.08.2015
Jakub Kuna

Tento článok sa bude venovať ruksaku Sparrow s objemom 20 litrov od spoločnosti Wisport, ide o všetranný ruksak menších rozmerov, takže je ideálny na denné nosenie či už do práce alebo len tak po meste.

Rukavice M-PACT od Mechanix Wear? Časom odskúšaná kvalita!
20.08.2015
Jakub Kuna

Tento blog je venovaný rukaviciam od Mechanix, konkrétne modelu M-PACT. Modelová rada M-Pact je v súčastnosti až po model M-Pact3 a zaručuje maximálnu ochranu rúk pri taktickom využití. Rukavice od spoločnosti Mechanix Wear sú vrcholom kvality a designu v celosvetovom meradle.

Military ruksak od Wisport-u Raccoon 45l
19.08.2015
Jakub Kuna

Spoločnosť Wisport produkuje kvalitné vybavenie pre armádu, lov aj outdoor a ruksaky predstavujú takpovediac hlavnú časť ich ponuky. Model Raccoon s objemom 45l je prvotriedny armádny ruksak na stredné trasy z odolného materiálu Cordura®.

Point-5 od Mechanix-u, rukavice s najvyššou citlivosťou.
17.08.2015
Jakub Kuna

Rukavice Point-5 od Mechanix Wear poskytujú dosť zásadnú výhodu a síce veľmi vysokú citlivosť, nakoľko majú dlaňovú časť hrubú len 0,5 mm. Celý názov modelu je The Original 0,5 mm Covert a rukavice sú v skutku výbornej kvalite.

Cena nie je to najdôležitejšie pri nakupovaní! Prečo?
17.08.2015
Roman Bozek

Tento blog píšem pre Vás preto, aby ste pri nakupovaní nebrali cenu ako najhlavnejší parameter, ale zvážili aj iné silné stránky produktu, ktoré sú podľa mňa hodnotnejšie.

Radi leziete po skalách? Pomôže Vám špeciálny ruksak Wisport Extreme Climber.
16.08.2015
Jakub Kuna

Tento blog je venovaný špeciálnemu lezeckému ruksaku Extreme Climber od spoločnosti Wisport®. Ruksak s objemom 40l postačuje na stredne dlhé lezecké trasy. Designovo je navrhnutý tak aby bol ľahko prístupný a zároveň dostatočne odolný.

Impact Pro, rukavice s neobyčajnou odolnosťou!
15.08.2015
Jakub Kuna

Pracovné rukavice od Mechanix Wear sú špičkovým výrobkom pre ťažkú prácu. Dokonale ochránia ruky a zaistia pohodlný úchop. Samozrejmosťou sú aj kvalitné materiály. Model Impact Pro len dokazuje že Mechanix Wear vedia čo robia. 

Švédska klasika a spoľahlivosť noža Mora Classic 2
14.08.2015
Filip Pajunk

Tento článok je venovaný švédskemu univerzálnemu nožu Mora Classic 2.

Ste profesionál? Pozrite si M-Pact 2 od Mechanix Wear
13.08.2015
Jakub Kuna

Dnešná recenzia je venovaná špičkovým taktickým rukaviciam M-PACT 2 od spoločnosti Mechanix Wear®. Profesionálne, kvalitné  rukavice z výberových materiálov s dokonalým designom.

S rukavicami Original 4X od Mechanix Wear, nie je žiadna práca problém.
10.08.2015
Jakub Kuna

Tento blog sa venuje pracovným ochranným rukaviciam od spoločnosti Mechanix Wear®, konkrétne modelu Original Material 4X so zvýšenou odolnosťou pre dlhodobé používanie pri práci.

Čo nám prináša Wisport s modelom Scroll?
08.08.2015
Jakub Kuna

V tejto recenzii Vám priblížim outdoor ruksak od spoločnosti Wisport. Model Scroll s objemom tridsať litrov je ideálnou voľbou na kratšie výlety. Poskytuje dostatok priestoru a značnú kvalitu, čím poteší nejedného aktívneho užívateľa.

V jednoduchosti je krása, model FASTFIT od Mechanix Wear
07.08.2015
Jakub Kuna

Táto recenzia sa venuje najjednoduchším rukaviciam z produkcie spoločnosti Mechanix Wear a to konkrétne modelu Fastfit Infinity vo farbe Mossy Oak. Fastfit je model pre rýchle a jednoduché použitie, určený pre zákazníkov s obľubou v jednoduchých riešeniach.

Aké sú výhody čiernej vrstvy na čepeli noža ?
07.08.2015
Filip Pajunk

V krátkom článku Vám opíšem výhody ochrannej vrstvy, ktorá sa používa na čepeliach nožov.

Výhody M-PACT 3 od Mechanix Wear
06.08.2015
Jakub Kuna

Krátka recenzia k rukaviciam M-PACT3 od spoločnosti Mechanix Wear. Ochrana rúk je podstatná, bez rúk sa ťažko robí čokoľvek. Kvalitné pracovno/taktické rukavice z odolných materiálov sú základom výstroje.

Nové outdoorovo-taktické kraťasy vs. Taktické kraťasy (Helikon-Tex)
03.08.2015
Marek Bôžek

Helikon-Tex sleduje trendy vo vývoji materiálov a posúva svoju ponuku aj outdoorovým smerom. Ide o veľmi zaujímavé produkty, pretože si zachovávajú praktické prvky taktického oblečenie (farby a vzhľad), pri tom sú vyrábané z materiálov vhodných na šport, turistiku a iné náročné outdoorové aktivity.

Kvalita od Direct Action v podobe ruksaka GHOST
30.07.2015
Jakub Kuna

Pri výbere ruksaka ide o proces plánovania, nakoľko ruksak nepatrí k veciam, ktoré si kupujeme na jednorázové použitie. Je dobré vedieť čo si máme všímať a čím napríklad výrobca obohatil svoj výrobok oproti konkurencii. Táto recenzia sa venuje veľmi kvalitnému ruksaku Ghost od spoločnosti Direct Action®.

Vysvetlenie správnej kombinácie voľnejšieho a užšieho strihu
27.07.2015
Martin Hrehuš

V tomto článku vám už ukážem, konkrétnejšie spôsoby kombinácie jednotlivých flísových a softshellových búnd. 

Ako predísť mokrej obuvi a doráňaným nohám? Jednoducho, s návlekmi Yeti
27.07.2015
Jakub Kuna

Tento článok bude o návlekoch Yeti od spoločnosti Wisport. Každý z nás pozná pocit, keď ho pri túre či tréningu niečo prekvapí. Návleky Yeti sú vhodné ako na turistiku a lov tak aj pre profesionálov. 

Prvú pomoc netreba zanedbávať!
27.07.2015
Jakub Kuna

Dnešná recenzia Vám priblíži kapsičku prvej pomoci od spoločnosti Wisport. Lekárnička je dôležitou súčasťou vybavenia, hodí sa do každej situácie.

Prehľad nepremokavých búnd od výrobcu Helikon-Tex
23.07.2015
Martin Hrehuš

V článku som vám spracoval aktuálnu ponuku nepremokavých búnd od výrobcu Helikon-Tex. Taktiež sa dozviete, z akých vrstiev sa skladá materiál týchto búnd.

 

Spôsob vrstvenia APCU ako inšpirácia (7 levelov)
23.07.2015
Marek Bôžek

Pre zrozumiteľnejšie vysvetlenie správneho obliekania, sa na Army Original zameriavame na 7-vrstvový ochranný systém. Na tomto systéme vysvetľujeme, ako správne jednotlivé vrstvy medzi sebou kombinovať. 

Duchovia lesa alebo maskovací oblek Ghillie v praxi
18.07.2015
Jakub Kuna

Dnešný blog bude o maskovacom komplete Ghillie suit od spoločnosti Helikon-Tex®. Tento oblek je preslávený používaním u odstreľovačov, mnoho ľudí ho pozná z filmov či hier. Dokonalé maskovanie do prírody, na lov, na airsoft.

Kedy používať vojenské termoprádlo Level 1 a kedy Level 2?
18.07.2015
Marek Bôžek

Termo prádla Level 1 a Level 2 patria medzi základné vrstvy oblečenie, v tomto blogu sa dozviete, ako si vybrať tú správnu.

Vychádzka na ľahko s taškou Foxtrot Direct Action®
16.07.2015
Jakub Kuna

Tento blog bude venovaný taške alebo ak chcete brašni Foxtrot od výrobcu Direct Action. Kapsa je ľahká no priestranná a zaujme už na prvý pohľad dizajnom aj kvalitou.

Nová griperová podošva od ARTRA.
14.07.2015
Marek Bôžek

Tak ako sa na modernú firmu patrí, aj Artra (Oslany - SR) neustále inovuje. Tentokrát nejde len o nejaké drobné vylepšenie, ale o úplne nové podošvy s názvom Gripper.

Pripravený na výlet aj na boj s ruksakom Raccoon od Helikon-Tex
11.07.2015
Jakub Kuna

V tejto recenzii by som Vám rád priblížil možnosti a spracovanie 20L batohu model Raccoon, od spoločnosti Helikon-Tex. Do rúk sa mi dostala verzia vo farbe Poland Woodland a už po pár okamihoch som si ju zamiloval. 

Ako nosiť zbraň v lete? Nemea Gun pouch!
09.07.2015
Jakub Kuna

Dnešnou recenziou by som sa chcel zaujať skôr strelcov, držiteľov ZP, nakoľko sa mi do rúk dostala kapsa Nemea Gun Pouch od spoločnosti Pentagon®. Ide o kapsu nenápadnej konštrukcie s civilným výzorom, takže nič neprezrádza jej pravý účel.

Ako spoznáme kvalitnú skladaciu lopatku
09.07.2015
Jakub Kuna

V tomto blogu by som Vám chcel predstaviť skladaciu lopatku od spoločnosti Helikon-Tex. Je to lopatka jednoduchej konštrukcie, funkčná a značne masívna. Vhodná je hlavne na menšie výkopy, zákopy, bunkre a podobne.

Funkcie 7 vrstiev uniformy APCU
07.07.2015
Martin Hrehuš

Dnes si niečo povieme o funkciach jednotlivých LEVELOV sedemvrstvového ochranného systému APCU.

Klimatické vrstvenie ochranných uniforiem APCU
06.07.2015
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete viac informácií o tom, ako rôzne sa dajú skombinovať jednotlivé vrstvy ochranného systému APCU.

Aké sú novinky od spoločnosti Pentagon®? ... A čo kapsa EDC?
06.07.2015
Jakub Kuna

Dnešná recenzia bude zameraná na hlavné klady a zápory EDC kapsičky od spoločnosti Pentagon®. Jednoduchý, účelný a praktický doplnok, či už na batoh, brašňu alebo taktickú vestu.

Nemôžeš mať všetko. Buď jedno, alebo druhé.
04.07.2015
Roman Bozek

Ak sa práve rozhodujete (alebo sa niekedy rozhodovať budete), nedávajte si príliš vysoké požiadavky na to, čo všetko by mala napr. bunda, alebo nohavice spĺňať. Prečo, tak to Vám skúsim vysvetliť v tomto blogu.

Aké sú výhody noža Mora Companion F Rescue?
03.07.2015
Filip Pajunk

V tomto článku sa dozviete viac o výhodách zúbkovanej čepele na noži s názvom Companion F Rescue od švédskeho výrobcu Mora of Sweden. Urobil som pre Vás aj krátke video.

LEVEL 3 v americkom letectve USAF
01.07.2015
Martin Hrehuš

V článku uvidíte tretiu vrstvu ochranného systému na vojakoch amerických vzdušných síl (US Air Force).

Bližší pohľad na strihové prvky flísovky Infantry
30.06.2015
Martin Hrehuš

Z nasledujúceho článku sa dozviete obšírnejšie informácie o flísovke Infantry od výrobcu Helikon-Tex. Recenzoval som ju vo farebnom prevedení čierna/ PL woodland.

Neviem sa rozhodnúť medzi bavlnenými a ripstopovými UTP ?
20.06.2015
Roman Bozek

Určite mnohí poznáte populárne UTPčka od Helikonu. Tí, ktorí už vlastnia obidva varianty (prípadne aj Jeansové) a chcú si rozšíriť šatník o ďalšiu farbu, problém pri výbere zrejme nebude. Ale tí, ktorí s nimi skúsenosti nemali, je rozhodnutie trochu ťažšie. Rád by som Vám pri výbere poradil, po ktorých siahnuť.

Akými rôznymi spôsobmi sa môžete prekliknúť na náš blog?
19.06.2015
Martin Hrehuš

V tomto krátkom článku vám vysvetlím všetky spôsoby, akými sa môžete dostať na náš blog. Tiež sa dozviete, čo všetko na našom blogu môžete nájsť.

7 vrstiev ochranných uniforiem APCU
17.06.2015
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete základné informácie o ochrannom, sedem vrstvovom systéme APCU. 

Prečo nie sú farby rovnaké?
16.06.2015
Roman Bozek

Mnoho z Vás sa pri nakupovaní cez internet určite stretlo s tým, že po otvorení balíka neboli farby rovnaké, ako ste si predstavovali a ako boli zobrazené na monitore. Prečo je to tak, by som Vám rád vysvetlil v tomto blogu.

Hľadáte detailnejšie informácie o nohaviciach SFU NEXT?
09.06.2015
Martin Hrehuš

Na našom blogu nájdete články, v ktorých som tieto nohavice prevažne porovnával. Tentokrát sme ich nafotili počas turistiky v prírode. 

Do akej oblasti sa zaraďujú Špeciálne jednotky USA?
05.06.2015
Martin Hrehuš

V tomto článku som vám urobil krátky štruktúrovaný prehľad, kde sa zaraďujú Špeciálne jednotky USA (Special forces) a dozviete sa aj pár informácií o ich uniformách.

Ako bude vyzerať nová uniforma US ARMY?
02.06.2015
Martin Hrehuš

Americká armáda nahradí svoje doterajšie uniformy v prevedení AT-Digital (UCP) novým maskovacím vzorom. V článku sa o ňom dočítate viac zaujímavosti.

Pár dôležitých vecí, ktoré by ste o nohaviciach ECWCS II mali vedieť
29.05.2015
Martin Hrehuš

V minulom článku som Vám už predstavil ochranný odev ECWCS II. Venoval som sa konkrétne bunde. Tento článok je tak trochu jeho pokračovaním, so zameraním na nohavice.

Ktoré veci by ste pri nákupe kraťasov cez internet nemali prehliadnuť?
17.05.2015
Marek Bôžek

Nespoliehajte sa len na to, ako vyzerajú kraťasy na obrázku, pozrite si aj tabuľku veľkostí a rozmery z nej porovnajte s Vašimi kraťasmi, ktoré zvyknete nosiť a veľkostne Vám vyhovujú.

Obšírnejšie informácie a rôzne zaujímavosti o bunde ECWCS II
06.05.2015
Martin Hrehuš

Môj ďalší blog je o bunde ECWCS II od výrobcu Helikon-Tex. Dozviete sa informácie o veľkosti, strihových prvkov a materiálovom zložení.

Zaujímavosti o čižmách Angler a výrobnej spoločnosti
04.05.2015
Martin Hrehuš

Ak sa chcete dozvedieť viac obšírnejších informácií o čižmách ANGLER, tak Vám doporučujem nahliadnuť aj do tohoto článku. Dozviete sa informácie o materiáli, výrobnej spoločnosti a veľkostnom prevedení čižiem ANGLER.

Taktické rukavice USM, Helikon-Tex®
22.04.2015
Jakub Kuna

Tento článok, bude zameraný na taktické rukavice USM od spoločnosti Helikon-Tex®. Moderný dizajn rukavíc a použitie kvalitných materiálov, je pri výrobcovi Helikon-Tex®  samozrejmosťou, rovnako ako výsledná kvalita produktov.

Ako si vybrať správnu veľkosť nohavíc na internete?
02.04.2015
Roman Bozek

V tejto téme by som sa rád povenoval meraniu - konkrétnejšie meraniu nohavíc. Veľa z nás už nakupuje na internete oblečenie, no niektorí ste takýmto spôsobom ešte nenakupovali. Možno sa rozhodujete, či to skúsiť. Môžem Vám povedať, že u nás sa nemusíte obávať nákupu online :) Ale poďme k veci.

 

Bezprstové taktické rukavice HFG, Helikon-Tex®
27.03.2015
Jakub Kuna

Dnešný článok bude venovaný taktickým rukaviciam HFG od spoločnosti Helikon-Tex®. Názov bezprstové nie je celkom presný, nakoľko už zo skratky HFG (Half Finger Gloves) je jasné, že siahajú do polovice prstov. Ide o veľmi ľahké, sympatické rukavice z dielne spoločnosti Helikon-Tex®.

 

 

Kapsička prvej pomoci, PENTAGON®
27.03.2015
Jakub Kuna

V tomto článku Vám chcem priblížiť kapsičku prvej pomoci od spoločnosti Pentagon®. Na prvý pohľad je jasné že ide o lekárničku.  Kompaktný, malý medical kit vhodný aj do taktickej vesty či motorky. Kapsička je samozrejme plná vybavenia na prvú pomoc, čo môže prísť niekedy vážne vhod.

 

 

 

Nohavice v užšom vojenskom strihu BDU 2.0 od Pentagonu
17.03.2015
Martin Hrehuš

Už máte dosť širokých maskáčových nohavíc a chceli by ste vyskúšať niečo nové? Vylepšená verzia nohavíc BDU 2.0 zaujala aj mňa, a preto som o nej napísal krátky článok.

Širšie a užšie strihy nohavíc
14.03.2015
Roman Bozek

Pri komunikácii so zákazníkmi sa často stretávam s otázkou typu: Aké široké sú v stehnách nohavice X oproti nohaviciam Y? Nie vždy to viem povedať, pretože držať všetky tie miery v hlave nie je jednoduché, alebo to udávať do tabuliek tiež nie je najvhodnejšie. Snažím sa im to povedať iným spôsobom, ako číslami. Však si viete predstaviť - dlhé rady a stĺpe čísel... malo by to skôr opačný efekt.

 

 

Direct Action nie je Helikon-Tex
13.03.2015
Roman Bozek

Určite sa veľa z Vás stretlo s touto novou a pomerne mladou značkou. Hovoríme o Direct Action®, ktorá sa na trh dostala v roku 2014. Veľa z nás si myslí, že je to Helikon-Tex®, že to aj vyrába a je to ich akási "nová séria, alebo rada". Rád by som to celé uviedol na správnu mieru.

 

 

Symboly a značky ošetrovania oblečenia
21.02.2015
Roman Bozek

Tento článok by som rád venoval niečomu, čo Nám nejeden raz "vyčarilo" vrásky na tvári. A to sú symboly, alebo značky na visačke Vášho oblečenia. Keď sa pozrieme na visačku, spoznáme jeden, možno dva znaky. Je dobré ich poznať, alebo aspoň vedieť, kde nájsť vysvetlivky k symbolom. Nikto z Nás si predsa nechce zničiť oblečenie :).

 

 

Teplá flísová bunda Classic army v jednoduchom strihu
18.02.2015
Martin Hrehuš

V článku som recenzoval flísovú bundu Classic Army od výrobcu Helikon-Tex v olivovo čiernej farbe. Dozviete sa obšírnejšie informácie o samotnom strihu, farebnom prevedení a výbere správnej veľkosti. 

Mikina Alpha zo špeciálného a neobyčajného flísového materiálu
18.02.2015
Martin Hrehuš

V článku sa dočítate viac informácií o mikine Alpha Grid Fleece od výrobcu Helikon-Tex. Recenzoval som ju vo farebnom prevedení Coyote. 

Ruksak DUST, Direct Action®
07.02.2015
Jakub Kuna

Tento článok bude o ďalšom zo série ruksakov od spoločnosti Direct Action®, konkrétne o verzii Dust. Ide o malý, jednodňový batoh, určený pre každého, kto má rád kvalitné veci a je tak trocha military orientovaný.

Kapsa cez hrudník UCB, Pentagon®
07.02.2015
Jakub Kuna

V tomto článku sa Vám pokúsim priblížiť kapsu cez hrudník od spoločnosti Pentagon®. Ide kapsu na každodenné použitie s ktorou nevzbudíte zbytočnú pozornosť na verejnosti. Málokto si všimne že táto kapsa má v sebe vstavané púdzro na pištoľ.

Ruksak Dragon Egg, Direct Action®
07.02.2015
Jakub Kuna

 Dnešná recenzia bude venovaná ruksaku Dragon Egg od spoločnosti Direct Action®. Spoločnosť Direct Action mala, aj má blízko k Helikonu a teda je tam istá garancia, že ide o vysoko kvalitné výrobky. Na recenziu sa mi dostal ruksak vo farbe Pencott Snowdrift, ktorá ma doslova uchvátila.

 

 

ARTAXES Farebné prevedenie
05.02.2015
Martin Hrehuš

Článok je zameraný na farebné prevedenie búnd ARTAXES od výrobcu Pentagon.

Bunda ARTAXES
28.01.2015
Martin Hrehuš

Dnes som recenzoval bundu Artaxes od výrobcu Pentagon. Dozviete sa rozsiahlejšie informácie o samotnom strihu a veľkostnom prevedení. 

3 color DESERT na BDU 2.0
28.01.2015
Martin Hrehuš

Nohavice BDU 2.0, ktoré som Vám už predstavil v minulom článku, sme taktiež v našom e-shope naskladnili aj v béžovom, púštnom maskovacom vzore 3 color DESERT. 

Blúzy ACU vs. CPU vs. SFU
28.01.2015
Martin Hrehuš

Chystáte si v najbližšej dobe kúpiť blúzu od výrobcu Helikon-Tex no neviete, ktorá z nich je tá správna voľba? Nasledujúci článok by vás mohol tak trochu nasmerovať. V článku som porovnával 3 blúzy v strihu SFU™, CPU® a ACU, v rovnakom farebnom prevedení Camogrom®.

Nohavice ACU vs. CPU vs. SFU NEXT
28.01.2015
Martin Hrehuš

V nasledujúcom článku som opäť porovnával nohavice od výrobcu Helikon-Tex. Na túto recenziu som vybral strihy ACU, CPU® a SFU NEXT®. ACU sú vyrobené podľa špecifikácií americkej armády a CPU® spolu s nohavicami SFU NEXT® navrhol a patentoval samotný výrobca. Všetky sú v rovnakom farebnom prevedení Camogrom®.

Hydratačný vak, (PENTAGON)
31.12.2014
Jakub Kuna

Dnes sa mi dostal do rúk jeden z najpotrebnejších doplnkov, ktoré boli navrhnuté a síce hydratačný vak. Ja osobne som veľký prívrženec práve tejto kategórie výrobkov. Počas dlhých pochodov veľmi odceníte kvapku vody, či už v lete alebo zime. 

Opasok Stealth zdvojený, (PENTAGON)
30.12.2014
Jakub Kuna

V tejto recenzii by som Vám rád predstavil ďalší opasok, tento krát ide o dvojfarebný jednoduchý opasok od gréckej spoločnosti PENTAGON®. Opasok je veľmi dôležitá súčasť, či už šatníka alebo výstroje, čo určite vie každý z Vás.

Profesionálne taktické chrániče kolien a lakťov, (ALTA)
30.12.2014
Jakub Kuna

Dnešná recenzia bude o taktických chráničoch kolien a lakťov, alebo ak chcete tak o "kolenačkách a lakťovkách". Spoločnosť ALTA® vyrába taktické chrániče už 35 rokov a jej výrobky sa predávajú po celom svete. 

Vodeodolná taška DRY EFI, (PENTAGON)
30.12.2014
Jakub Kuna

Táto recenzia bude venovaná vodeodolnej taške Dry Efi od spoločnosti PENTAGON®. Podľa výrobcu aj predajcu, Vám táto taška ochráni, či už oblečenie alebo elektroniku pred vodou a vlhkom. Každopádne sa jedná o zaujímavý výrobok.

Taktický opasok COBRA FC45 (HELIKON)
24.12.2014
Jakub Kuna

Tento blog bude o taktickom opasku COBRA od spoločnosti HELIKON. Opasok je novinkou na trhu a už na prvý pohľad je jasné v čom sa líši od bežne dostupných modelov. Novinkou je spona opasku, ktorá funguje podobne ako bezpečnostný pás v lietadlách.

Taktické rukavice STINGER, (PENTAGON)
23.12.2014
Jakub Kuna

Dnešná recenzia bude o nových taktických rukaviciach od spoločnosti PENTAGON®, s názvom STINGER. Neviem či je to úmysel alebo len náhoda ale rukavice sa veľmi podobajú na model Blackhawk SOLAG. Každopádne rukavice zaujmu jednak dizajnom, materiálom ale aj cenou. 

Kapsa cez plece, (PENTAGON)
22.12.2014
Jakub Kuna

Tento blog bude o kapse od spoločnosti PENTAGON®, určenej na nosenie cez plece. Praktický doplnok, so širokou možnosťou využitia. Pohodlne v nej umiestnite všetko čo bežný muž može potrebovať, doklady, peniaze, nôž, mobil aj pištoľ.

Ľadvinový neoprénový pás, (LEMIGO)
22.12.2014
Jakub Kuna

Tento článok bude takým krátkym predstavím neoprénového pásu od spoločnosti LEMIGO. Ľadvinové pásy tvoria neoddeliteľnú súčasť výstroje každého, kto musí zotrvať dlhšie v chladnom prostredí, alebo si potrebuje chrániť obličky pred prechladnutím. Aj bývalý členovia SAS hovoria, že dôležitejšie je chrániť si obličky než nohy.

Kapsa MOLLE HARNESS 2.0, Pentagon
20.12.2014
Jakub Kuna

V tomto blogu sa budem venovať kapsičke MOLLE Harness od spoločnosti PENTAGON®. Ide o nenápadný doplnok, ľahko pripnuteľný na štandardný systém MOLLE, ktorý je dnes takpovediac v "móde." Tento model sa vyrába v troch farebných prevedeniach, black, olive a coyote. 

OPASOK TRAINER RIGGERS
17.12.2014
Martin Hrehuš

V tomto krátkom článku som recenzoval opasok TRAINER RIGGERS od výrobcu Pentagon.

Maskovacie vzory
15.12.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku nájdete vzory rôznych maskovacích prevedení používaných predovšetkým ozbrojenými zložkami a rôznymi armádami.

Army slovník
15.12.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete význam niektorých vojenských skratiek a názvov. 

Kapsa na zbraň MOLLE Carier (PENTAGON)
12.12.2014
Jakub Kuna

Dnešná recenzia bude venovaná, z môjho uhľa pohľadu veľmi zaujímavej a praktickej kapse na zbraň od spoločnosti PENTAGON®. Ide o kapsu určenú skôr na nenápadnejšie nosenie a cestovanie. Zbraň je v nej veľmi pekne schovaná a nevzbudzuje dojem nebezpečenstva. 

Taktický popruh LANYARD 2.0 (PENTAGON)
12.12.2014
Jakub Kuna

Tento blog bude venovaný popruhu LANYARD 2.0 od spoločnosti PENTAGON. Kvalitný popruh odcení každý, kto musel stráviť dlhší čas so zbraňou v rukách, či na pochode. Výber správneho popruhu je v celku náročný a nie vždy je nakoniec užívateľ spokojný, preto dúfam že tento článok Vám pomôže zvoliť si ten najlepší produkt.

Značenie obuvi BOSP
03.12.2014
Martin Hrehuš

V tomto krátkom článku nájdete informácie o veľkostnom značení obuvi výrobcu BOSP.

Neoprénové chrániče, Helikon-Tex®
03.12.2014
Jakub Kuna

V tomto článku by som Vám rád priblížil neoprénové chrániče od spoločnosti Helikon, ktoré sú použiteľné ako v ochrana kolien, tak ako aj ochrana lakťov. Vhodné do nohavíc, blúz a taktických tričiek modelov UTP®, SFU, SFU NEXT, CPU®, TCU, ACU, USM.

Púzdro na vysielačku CB, Pentagon
03.12.2014
Jakub Kuna

V tomto článku by som Vám rád priblížil vysielačkové púzdro CB od spoločnosti PENTAGON®. Vysielačka je jedno zo základyných súčastí výstroje, preto je nutné zvoliť nie len správnu vysielačku ale aj púzdro, tak aby boli rýchle dostupné všetky funkcie.

Taktická vesta THORAX (Pentagon)
26.11.2014
Jakub Kuna

Tento článok bude venovaný taktickej veste Thorax od gréckeho výrobcu Pentagon.  Ide o ľahkú taktickú vestu, vyrábanú v dvoch farebných prevedeniach a síce čiernom a coyote. Vesta má univerzálnu veľkosť a je dodávaná bez kapsičiek. Je to ideálna voľby pre horúce letné dni a dlhé akcie. 

Barety-farebné rozlíšenie v OSSR
25.11.2014
Martin Hrehuš

V tomto krátkom článku som recenzoval Čiernu francúzsku baretu od výrobcu Pentagon. Taktiež si v článku povieme aj niečo o baretách používaných v OSSR.

SFU vs. SFU-Next
25.11.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku som porovnal nohavice v strihu SFU v olivovom prevedení a nohavice SFU-Next vo farebnom vzore Camogrom od výrobcu Helikon-Tex.

Nohavice PCS
19.11.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku som recenzoval nohavice v strihu PCS (Personal Clothing System) vo farebnom prevedení MP Camo od výrobcu Helikon-Tex.

Púzdro UNIVERSAL 2.0 od PENTAGONU
19.11.2014
Jakub Kuna

Táto recenzia bude venovaná pištoľovému púzdru UNIVERSAL 2.0 od spoločnosti PENTAGON. Už na prvý pohľad ma zaujalo hlavne možnosťou uchytenia, hoci v popise je vedené ako opaskové púzdro, je možné upevniť ho vďaka MOLLE systému aj na taktickú vestu či batoh.

Stehenné púzdro MAMBA PENTAGON
15.11.2014
Jakub Kuna

V tomto článku nájdete detailnejší pohľad na stehenné púzdro MAMBA od spoločnosti PENTAGON, ktoré je podľa môjho názoru vhodné nielen pre airsoft či akčné športy ale aj na pracovné využitie pre profesionálov. Ako test som zvolil činnosť, ktorá bola podľa môjho názoru najvhodnejšia a teda airsoftovú akciu. Myslím že všetko sa najlepšie testuje v praxi.

 

Blúza PCS
12.11.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete viac informácií o blúze v strihu PCS od výrobcu Helikon-Tex. Uniformu, Personal Clothing System, v súčasnej dobe používajú vojaci Britskej armády. 

Nemecký prešivák BW
09.11.2014
Martin Hrehuš

Nemecký prešivák BW je vhodný predovšetkým ako stredná vrstva pod bundu, prípadne blúzu. Ide o originálny produkt používný vojakmi Nemeckej armády Bundeswehr. V tomto článku som ho recenzoval v Olivovej farbe.

Bunda Patriot Helikon
08.11.2014
Martin Hrehuš

Teplá Flísová bunda PATRIOT od výrobcu Helikon-Tex v našej ponuke rozhodne nesmie chýbať. V tomto blogu sa o tejto bunde dozviete viac podrobnejších informácií o jej samotnom strihu, materiálovom vyhotovení a o správnom veľkostnom výbere.

Nohavice MOLESKIN BW
03.11.2014
Martin Hrehuš

Nemecká armáda Bundeswehr má pre svojich vojakov vyrobené aj teplejšie armádne oblečenie, ktoré je určené predovšetkým na nosenie a používanie do chladnejšieho obdobia. Jedným z týchto zimných produktov sú aj Zateplené nohavice MOLESKIN BW.

Nemecká bunda KONGO Flecktarn
30.10.2014
Martin Hrehuš

Nemecká armáda Bundeswehr má k svojej štandardnej uniforme (blúza nohavice) pričlenenú aj bundu, ktorej sa inak hovorí KONGO. Ide o originálny produkt Nemeckej armády a v tomto článku som ho recenzoval vo farebnom prevedení Flecktarn.

Nohavice BW Flecktarn
24.10.2014
Martin Hrehuš

V tomto blogu nájdete informácie o strihu, veľkosti a materiálovom vyhotovení nohavíc BW, ktoré sú vo farebnom prevedení Flecktarn. Nohavice sú v súčasnej dobe používané vojakmi Nemeckej spolkovej armády BUNDESWEHR.

Blúza BW Flecktarn
22.10.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete informácie o Originálnej maskáčovej blúze, ktorú v súčasnej dobe používa Nemecká spolková armáda (BUNDESWEHR).

FLECKTARN
22.10.2014
Martin Hrehuš

V nasledujúcom článku sa dozviete stručné informácie o nemeckej armáde BUNDESWEHR (BW) a informácie o nemeckých maskovacích vzoroch.

Materiály EVA, PU a PVC
20.10.2014
Martin Hrehuš

V tomto krátkom článku sa dočítate o materiáloch, z ktorých je vyrábaná obuv od firmy LEMIGO.

Nohavice ACU Pentacamo
08.10.2014
Martin Hrehuš

V minulom článku som predstavil gréckeho výrobcu Pentagon a blúzu vo farebnom prevedení Pentacamo.

Obsah tohto blogu bude zameraný na nohavice v strihu ACU v prevedení Pentacamo. Nejedná sa však o klasický strih ACU, ktorý všetci dobre poznáme. Tieto nohavice obsahujú určité vylepšenia, ktoré podľa môjho názoru strih ACU rozhodne obohacujú.

Blúza ACU Pentacamo
06.10.2014
Martin Hrehuš

V úvode tohto článku by som Vám rád predstavil gréckeho výrobcu Pentagon, ktorý sa na trhu preslávil výrobou kvalitných vojenských produktov. V tomto blogu som si pre Vás ako recenziu, od tejto firmy, pripravil blúzu v strihu ACU (army combat uniform) v maskovacom prevedení Pentacamo®, ktoré navrhla a patentovala samotná firma Pentagon. Vo chvíli, keď píšem tento článok ho oficiálne nevyužíva žiadna armáda a pokiaľ viem ani iná ozbrojená zložka.

Blúza MCCUU
17.08.2014
Martin Hrehuš

Americká námorná pechota USMC bola ako prvá zložka Amerických ozbrojených síl, ktorá nahradila uniformu BDU novým vylepšeným strihom MCCUU a novým maskovacím prevedením Marpat.

V tomto článku sa dozviete základné informácie o strihu blúzy MCCUU a budem veľmi rád ak svoj názor na túto uniformu napíšete dole do diskusie.

Nohavice MCCUU
17.08.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete informácie o strihu nohavíc MCCUU, ktoré v súčasnej dobe používajú vojaci Americkej námornej pechoty USMC. Tento strih nohavíc MCCUU nahradil v zložke USMC predchádzajúci strih BDU, ktorý sa používal vo všetkých zložkách Amerických ozbrojených síl (US ARMED FORCES).

 

MARPAT
17.08.2014
Martin Hrehuš

Marpat, skratka pre MARine Disruptive PATtern - maskovací vzor námornej pechoty USMC, je digitálny vzor používaný na uniforme MCCUU. Dlhé desaťročia všetky zložky ozbrojených síl USA používali maskovanie US Woodland (neskôr vznikla aj púštna verzia) na uniforme BDU. USMC ako prvá zložka Ozbrojených síl USA dala "kopačky" dlho používanému maskovaciemu vzoru a strihu BDU Woodland.

 

Materiály v textilnom priemysle
25.07.2014
Roman Bozek

V tomto blogu by som Vám chcel v krátkosti popísať využívané materiály v textilnom priemysle. S niektorými materiálmi sa môžete stretnúť či už vo Vašom šatníku, alebo v akomkoľvek obchode s oblečením. Verím, že tento blog Vám pomôže rozšíriť si obzor v materiáloch :)

 

Nohavice CPU
29.06.2014
Martin Hrehuš

V nasledujúcom BLOGU sa dočítate viac informácií o samotných nohaviciach v strihu CPU®. Z minulého článku, Blúza CPU, už vieme, že tento strih vyrobila vyvinula firma Helikon-Tex. Uniforma tejto spoločnosti sa preslávila až do takej miery, že ju v roku 2010 začali používať Poľské ozbrojené sily (Polskie siły zbrojne).

 

BLÚZA CPU
17.06.2014
Martin Hrehuš

V tomto blogu som recenzoval jednu skvelú uniformu, s ktorou som bol od prvej chvíle veľmi spokojný. Niektorí z Vás už možno zo samotného názvu uniformy vedia o čom je "reč". Uniforma má názov CPU® (Combat Patrol Uniform) a tento skvelý strih navrhol a patentoval výrobca Helikon-Tex. Od roku 2010 je dokonca tento strih používaný v Poľských ozbrojených silách. V tomto Blogu sa budem konkrétne venovať iba k samotnej blúze. 

Blúza SFU
18.04.2014
Martin Hrehuš
Nasledujúci článok je zameraný na blúzu v strihu SFU™ (Special Forces Uniform) od výrobcu Helikon-Tex. Z článku sa dozviete bližšie informácie o samotnom strihu, veľkostnom prevedení a materiálovom vyhotovení. 
Vzor 2007 digital les
16.04.2014
Martin Hrehuš

Nedá sa nám nepovšimnúť, ako sa menia uniformy pre vojakov na celom svete. Legendárne šmuhovaté vzory rôznych maskáči sveta nahrádzajú malé štvorčeky. :-) 

Vzor 2007 digital púšť
16.04.2014
Martin Hrehuš

Tento článok je pokračovaním minulého článku, v ktorom som predstavil maskáčový strih vzor 2007 v prevedení digital les alebo digital woodland.

V dnešnom článku sa pozrieme na tento vzor v druhom prevedení používaného predovšetkým do púštneho, teplejšieho, bledšieho prostredia. Farebné prevedenie má názov digital púšť alebo digital desert.

Maskovanie Kryptek™
15.04.2014
Roman Bozek

Na outdoorovom stretnutí v Norimbergu IWA 2014 som si všimol veľa noviniek, čo sa chystá na Náš trh. Zaujalo ma presnejšie nové maskovanie, ktoré Helikon chystá zaradiť a čoskoro sa objaví. Ide o maskovanie Kryptek™. Viac v článku.

 

Sotshell vs. Hardshell
08.04.2014
Marek Bôžek

Softshell vs. Hardshell

Keď ľahký a mäkký materiál nazývame softshell, mohli by sme tvrdší, hrubší a ťažší materiál nazývať hardshell? Podľa mňa určite áno, aj som sa s týmto názvom stretol. Hardshell si už takú popularitu ako softshell nezískal a myslím, že aj to je dôvod, prečo v popisoch takýchto búnd tento termín nenájdete. Jednoducho bundu bude sotva niekto hľadať pod podobným výrazom. Ja som sa pojmu Hardshell a vlastne aj takémuto materiálu trošku povenoval vo videu.

Softshell
04.04.2014
Marek Bôžek


Softshell všeobecne

Prvýkrát som pojem "softshell" počul asi pred 4 rokmi. Dopátral som sa ku rôznym všeobecným popisom, ktoré hovorili, že ide o ľahký materiál, ktorý by mal byť vodeodolný, vetruodolný a taktiež by mal mať dobrú priedušnosť pri čo najlepšej tepelnej izolácii. Samozrejme izolácia je myslená v tom zmysle, že jednoducho nebudete vlastným teplom resp. vlastnou energiou vykurovať okolie :)

 

Gridovaný a klasický fleece
04.04.2014
Marek Bôžek

Čo je flís "fleece"?

Ide o syntetický materiál, zložený najčastejšie zo 100% polyesteru, ktorého hlavná funkcia je tepelná izolácia. Mal by nás teda laicky povedané "zohrievať" Ako všetky syntetické materiály, aj flís sa vyvíja a sú dostupné rôzne kvalitatívne verzie. Postupne výrobcovia oblečenia používajú modernejšie technológie, ktoré umožňujú vyrobiť čoraz tenší a priedušnejší flís pri zachovaní rovnakých vlastností.

 

Porovnanie nohavíc v strihu BDU
25.02.2014
Roman Bozek

V tomto článku by som chcel porovnať nohavice v strihu BDU, aký výrobcovia ich ponúkajú, z akých materiálov sú vyrobené, a zhruba na akej cenovej hladine sa momentálne pohybujú. Verím, že ak si niekto prečíta tento článok a plánuje si zakúpiť BDU-čka, pomôže mu pri rozhodovaní.

Slovenský upgrade na AOR2 socom
16.02.2014
Martin Hrehuš

Maskáčovú blúzu TDU Raider II od výrobcu Claw Gear, ktorá je vlastne súčasť firmy Invader Gear, v maskovacom prevedení Socom AOR2 som si zakúpil už vo pred so skrytým úmyslom. Chcel som ju prerobiť na blúzu v "strihu" OSSR, čo si myslím, že sa mi tak trochu aj podarilo. 

Multicam® vs. "Multicam"
11.02.2014
Roman Bozek

V tomto blogu by som chcel porovnať originál Multicam® s napodobeninami Multicamu, aký je v tom rozdiel, prečo sa vyrábajú a aký výrobcovia ich ponúkajú. Ak môžem povedať, netreba sa báť aj imitácii Multicamu (samozrejme niektoré sú dosť vedľa) a môžete ušetriť euro :).

Taktické tričko
10.02.2014
Martin Hrehuš

Taktické tričko je podľa môjho názoru jeden z najlepších produktov. Je to perfektná kombinácia trička a blúzy (ak to môžem tak nepriamo napísať). 

Maskovanie PenCott™
08.02.2014
Roman Bozek

V tomto článku by som Vám chcel napísať niečo o maskovaní PenCott™, aké sú používané druhy, do akého prostredia, z akých materiálov sa vyrábajú a aký výrobcovia ich ponúkajú. Mne osobne sa veľmi páči tento vzor, preto som sa trocha o ňom povyzvedal a posunul ďalej.

Maskáče USA krátke rozdelenie
08.02.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku by som Vám rád predstavil uniformy, ktoré v súčasnej dobe používajú vojaci Amerických ozbrojených síl. Americké ozbrojené sily sa delia na nasledujúce zložky: US ARMY, US AIR FORCE, US MARINE CORPS, US NAVY. Každá jednotlivá zložka má vlastnú uniformu a vlastný maskovací vzor. 

Obľúbené farby
Autori
Marek Bôžek

Marketing
Nákup tovaru

Roman Bôžek

Predaj tovaru
Komunikácia so zákazníkom

Martin Hrehuš

Recenzie
Popisy produktov

Jakub Kuna

Recenzie

Facebook
Pinterest
YouTube
Blog