ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Radi leziete po skalách? Pomôže Vám špeciálny ruksak Wisport Extreme Climber.

Tento blog je venovaný špeciálnemu lezeckému ruksaku Extreme Climber od spoločnosti Wisport®. Ruksak s objemom 40l postačuje na stredne dlhé lezecké trasy. Designovo je navrhnutý tak aby bol ľahko prístupný a zároveň dostatočne odolný.

 

 

 

Ruksak Extreme Climber s objemom štyridsať litrov je veľmi pohodlný a ľahký. Poskytuje dostatočnú oporu chrbtici pri lezení a zároveň obsiahne všetko potrebné pre Vaše výlety do hôr.

 

 

 

Pásová časť je mohutnejšia, dostatočne široká a hrubo polstrovaná, takže ruksak pri chôdzi a lezení nebude "trápiť" svojho nositeľa ale poskytne mu potrebné pohodlie. Pás sa voľne hýbe, to prispieva k lepšiemu odľahčeniu ramien a chrbtice.  

 

 

 

Nosné popruhy narozdiel od vojenských modelov, nie sú rýchloodopínateľné, čo je možno troška škoda, avšak to je len môj subjektívny názor. Plastová pracka okolo pása je z produkcie ITW NEXUS® a je z plastu Duraflex®.

 

 

 

Extreme Climber disponuje doplnkami pre upínanie rôzneho lezeckého "náčinia" a teda máte svoje nástroje vždy po ruke.

 

 

 

Na vrch batoha, je pomocou sťahovateľných pásov možné pripevniť vybavenie, od lana cez spacák a podobne. Ako vidíte na fotke vyššie, práve lano sme vybrali na ukážku.

 

 

 

Vrch ruksaku, takzvaná "čiapočka" je oddeliteľná pomocou štyroch plastových spon. Po jej odstránení vám ruksak Climber služi ako vak. V čiapočke sú dve samostatné vrecká, s rôznym prístupom, vhodné napríklad na doklady.

 

 

 

Na snímke vyššie vidíte jedno z už spomínaných vreciek. Ako môžete vidieť, nie je to žiadne mikro vrecko a vojde sa doň skutočne aj niečo väčšie. 

 

 

Horné vrecko má pogumovaný okraj, ktorý bude nutné občas natrieť niečím ako olej, maslo, silikón a podobne aby sa predišlo poškodeniu od slnka. Toto vrecká má dvojcestný zips a je vhodné trebárs na pršiplášť.

 

 

 

Model Extreme Climber je skutočne kvalitný kúsok, vyrobený je z materiálu Cordura®, čím sa veľmi predĺžila jeho životnosť a odolnosť. Wisport vyrába veľmi kvalitné výrobky za primeranú cenu. 

 

 

Označenie spon od spoločnosti ITW NEXUS® , všetky plastové prvky sú z produkcie tejto renomovanej spoločnosti, ktorá vyrába súčiastky pre mnoho známych celosvetových výrobcov špecializovaného vybavenia.

 

 

 

 

Asi najväčšou výhodou modelu Extreme Climber je možnosť rozopnúť ruksak z boku, na tento účel slúži dvojcestný zips a poskytuje tak možnosť vybrať veci z dna batoha bez jeho úplného vykladania. Takýto doplnok ocenia najmä lezci.

 

 

 

Na tejto snímke vidíme Climber otvorený bočným zipsom. Pri úplnom otvorení máme z batoha prakticky cestovnú tašku. Ak si logicky usporadúvate veci do ruksaku a viete kde čo máte, môže byť práve takýto doplnok niečím, čo Vás veľmi príjemne poteší na Vašom batohu.

 

 

 

 

Po odstránení vrchnej časti ruksaku Extreme Climber sme z neho prakticky spravili vak, avšak aj takto je zatvárateľný, slúži na to plastová spona a možnosť "zrolovať" okraje, čím vytvoríme pevnú prekážku.

 

 

 

 

Ruksak obsahuje aj dvojicu kovových výstuží, na oboch koncoch zakončenú plastovými časťami aby nepoškodili batoh. Samozrejmosťou je aj tvarovanie týchto výstuží, aby ste ho lepšie videli jednu som pre Vás vybral z jej miesta.

 

 

 

 

A takto vyzerajú obe výstuže chrbtovej časti na svojom mieste. Ja len dodám že zadná strana batoha má v sebe aj plastovú stenu, takže chrbtová časť sa neprehýna a nič čo máte v ruksaku by Vás nemalo tlačiť do chrbta.

 

 

 

 

Bočné pásy ako som už spomínal vyššie sú dostatočne široké, dĺžka pása je regulovateľná vo veľmi veľkom rozsahu. V dolnej časti vidíme aj modrý pás lanka obalený transparentným gumovým materiálom, ten slúži na zavesenie výbavy.

 

 

 

Ak Vás ruksak EXTREME CLIMBER s objemom 40l od spoločnosti Wisport zaujal, nájdete ho na našom e-shope:

bit.ly/Extreme_Climber_40l_Wisport

 

 

Samozrejme že pre Vás máme aj video k ruksaku, kometuje a vysvetľuje Kristián: 

 

 

 

 

Dúfam že sa Vám dnešná recenzia páčila, zároveň Vám chcem poďakovať za záujem a čas pri čítaní. Vďaka

 

 

 

Radi leziete po skalách? Pomôže Vám špeciálny ruksak Wisport Extreme Climber.
16.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog