ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Point-5 od Mechanix-u, rukavice s najvyššou citlivosťou.

Rukavice Point-5 od Mechanix Wear poskytujú dosť zásadnú výhodu a síce veľmi vysokú citlivosť, nakoľko majú dlaňovú časť hrubú len 0,5 mm. Celý názov modelu je The Original 0,5 mm Covert a rukavice sú v skutku výbornej kvalite.

 

 

 

 

Rukavice Point-5 majú dlaňovú časť hrubú len 0,5 mm a je vyrobená zo syntetickej kože označenej ako AXS-Q (AX Suede). Zapínanie okolo zápästia je zabezpečené suchým zipsom pomocou pásu z termoplastickej gumy. Čo sa týka použitia, rukavice sú vhodné pre profesionálov, strelcov a hráčov airsoftu ale aj pre vodičov a na rôzne iné aktivity. Poskytujú skutočne veľmi dobrý "grip". 

 

 

 

 

Označenie rukavíc je aj na ukazováku, zrejme nejakou metódou tepelného vtlačenia, ide však len o estetický doplnok. Syntetická koža je obohatená o Polyuretán, ktorý zabezpečuje odolnosť a oderuvzdornosť rukavíc. 

 

 

 

Ako som už spomínal vyššie, zapínanie okolo zápästia je suchým zipsom. Tento zips je dostatočne dlhý cca 3,5 cm a zabezpečuje solídne upnutie k zápästiu. Rukavice držia dokonale na rukách aj bez zapnutia, hlavne vďaka elastickému Spandexu® medzi prstami ako aj  na okraji zápästia. Na snímke vyššie je dobre viditeľné aj pútko pre pripnutie aby nedošlo k strate.

 

 

 

Zdvojené prekrytie prsta, práve toto miesto je najčastejšie a najviac namáhané a preto je vhodne zvoleným spôsobom zdvojenie vrstvy syntetickej kože. Ako môžete vidieť aj prešívanie je dvojité, takže jednotlivé vrstvy budú dostatočne pevne držať pohromade.

 

 

 

 

Detail vrchnej strany rukavíc, ako môžete vidieť materiál má menšie "membrány" pre lepšie vetranie. Tento materiál je označený ako TrekDry®. Odvod potu a vlhkosti od rúk je veľmi dôležitý aby sa zabránilo vzniku nejakých kožných reakcií či plesní. Mechanix Wear dokonca pri niektorých zložitejších modeloch používa častice striebra do penových materiál, tie pôsobia antibakteriálne.

 

 

 

Ako sme si už pri rukaviciach od Mechanix-u  zvykli, pásik na ktorom je našitý suchý zips je z termoplastickej gumy, je delená pre lepšiu ohybnosť. Samozrejmosťou je aj logo a označenie modelu. Na rukavice bol okrem syntetickej kože AXS-Q použitý aj Spandex®, Nylon, Polyester a Polyuretán.

 

 

 

Na konci pásika so suchým zipsom nájdeme aj takýto malinky "obĺdžniček" s nápisom ID. Pomocou centropen fixy alebo nejakého iného nezmývateľného popisovača je možné si sem vpísať či už iniciálky alebo nejaké pracovné číslo, tak si v kolektíve ľahšie rozpoznáte svoje rukavice.

 

 

 

Ak Vás model Original Point-5 Covert zaujal, nájdete ho aj na stránke na tomto odkaze:

bit.ly/Rukavice_Original_Point-5_Mechanix

 

 

Samozrejme že mám pre Vás aj krátku video recenziu s menšou ukážkou citu a schopností ktoré rukavice poskytujú pre užívateľa hlavne vďaka špeciálnej dlaňovej časti.

 

 

 

 

 

Na záver Vám chcem poďakovať za Váš záujem a čas pri čítaní článku a pozeraní videa, verím že Vás oba zaujali a priblížili Vám aspoň trocha nový model rukavíc od Mechanix Wear. Vaše otázky či postrehy môžete zanechať v diskusii pod článkom. ( Pozn. autora- Zbraň použitá vo videu je MAKETA, nejde o funkčnú strelnú zbraň.)

 

 

 

 

 

Point-5 od Mechanix-u, rukavice s najvyššou citlivosťou.
17.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog