ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Military ruksak od Wisport-u Raccoon 45l

Spoločnosť Wisport produkuje kvalitné vybavenie pre armádu, lov aj outdoor a ruksaky predstavujú takpovediac hlavnú časť ich ponuky. Model Raccoon s objemom 45l je prvotriedny armádny ruksak na stredné trasy z odolného materiálu Cordura®.

 

 

 

Raccoon 45l nepatrí k žiadnym "drobčekom" a jeho využitie je jasné na prvý pohľad. Fakt že ide o vojenský batoh pre silnejších a trénovaných majiteľov potvrdzuje aj skutočnosť, že prázdny váži 2500g. Rozmery sú 55x32x28 cm

 

 

 

Model Raccoon je vyrobený v rovnakej kvalite ako všetky ruksaky Wisportu, samozrejmosťou je používanie kvalitných materiálov ako je Cordura® a plastové prvky z plastu Duraflex® z produkcie ITW Nexus®.

 

 

 

Ruksak disponuje aj Velcro panelom pre rôzne príslušenstvo a nášivky. Dobre viditeľný je aj materiálový štítok. Systém molle pokrýva väčšinu povrchu, takže rozšírenie je otázkou pár sekúnd. 

 

  

 

Na vrchu ruksaku zo strany od chrbta nájdeme vrecko so zipsom YKK, z vnútornej časti je vrecko ako keby pogumované, vhodné na pršiplášť a podobne.

 

 

 

Vrchná časť ruksaku je pripojená pomocou troch popruhov, je však oddeliteľná. Ruksak disponuje aj jednoduchou nosnou rukoväťou pre ľahšiu manipuláciu. Spodné dve plastové pracky slúžiak regulácii dĺžky nosných popruhov. 

 

 

 

Chrbtová časť je dôvodom váhy, avšak poskytuje dokonalú oporu chrbtici a stabilizáciu ruksaku. Systém FAS (Full Adjustable System) znamená, že hornú časť, ktorá nesie popruhy môžete výškovo posúvať po kovovej výstuži. Raccoon má veľmi silne polstrovaný pás aj popruhy. Sieťkovaný materiál dobre vetrá a odvádza pot.

 

 

 

 

Raccoon má nosné rukoväte aj na chrbte, to je veľmi vhodný doplnok, hlavne pre manipuláciu s ruksakom. Ak nakladáte plné ruksaky do auta, je pomerne ťažké dvíhať ich pomocou nosných popruhov. 

 

 

 

Z prednej strany má Raccoon zapínanie aj v spodnej časti, na dnes ruksaku sú dva sťahovateľné pásy, pre uchytenie karimatky a iného vybavenia. Tento vstup do batoha je vybveným dvojcestným zipsom YKK s kúskami paracordu pre ľahšie uchytenie.

 

 

 

Na tejto snímke môžete vidieť množstvo mollé pásov po obvode batoha, ale hlavne možnosť dostať sa doň aj v spodnej časti a tak si ľahko a rýchlo zabezpečiť prístup k veciam, ktoré sú na dne. Tento systém je veľmi dobrý, osobne využívam batoh s rovnakou možnosťou aj keď len s jednocestným zipsom a skutočne je to praktické riešenie.

 

 

 

Vrchná časť ruksau sa po odklopení "čiapočky" sťahuje pomocou šnúry s plastovou prackou a sťahovateľného pásu so sponou. Po oddelení vrchnej časti ruksak môže slúžiť ako vak, ak je to nutné, ľahko a rýchlo doň nahádžete vybavenie, napríklad pri neplánovanom ústupe.

 

 

 

 

Ako som už spomínal vyššie "čiapočka" je plne oddeliteľná, avšak nestačí rozopnúť tento suchý zips, musíte aj vyvliecť pásy skrz plastové pracky.  Samozrejme spätný systém nasadenia je presne opačným postupom, avšak mne to trvalo cca 3,5 minúty. 

 

 

 

Vrchná časť má aj zapínateľné vrecko z vnútornej časti, skôr na niečo ako doklady a podobne. Vrecko nie je veľmi veľké ale veci ako mapa a iné sa doň zmestia aj s rezervou.

 

 

 

Vnútorné členenie ruksaka Raccoon 45l nie je nijak prehnané, Wisport skôr stavil na jednoduchosť a odolnosť. Napriek tomu tu nájdeme na strane chrbta zapínateľné vrecko a väčšie vrecko s elastickou gumou v dolnej časti. 

 

 

 

 

Wisport vyrába aj prídavné kapsy k batohu, tie je nutné dokúpiť samostatne ale dosť výrazne zväčšia Váš objem a teda aj možnosti. Kapsy sú taktiež ako batoh celé pokryté molle systémom a teda je možné rozšíriť aj ich.

 

 

 

Kapsy majú objem cca.5 litrov a k ruksaku sa prichytávajú pomocou molle pásov. Ide o štandardný systém mollé, takže nie je problém ich "nahodiť" aj na iné batohy, ktoré už doma máte ale plánujete mať.

 

 

 

Prídavné kapsy majú zaťahovanie pomocou šnúrky a plastovej spony v hornej časti pod prekrytím a plastovú sponu pre zapnutie.  Rovnako ako Raccoon sú vyrobené z materiálu Cordura® a plastu Duraflex® od ITW Nexus®

 

 

Ak Vás vojenský ruksak model Raccoon 45l od Wisportu zaujal, nájdete ho na našej stránke:

 bit.ly/Ruksak_Raccoon_45l_Wisport_coyote

 

 

K ruksaku máme pre Vás aj krátku video recenziu, ktorá ako dúfam, Vám pomôže pri výbere:

 

 

 

 

 

Verím že sa Vám blog aj video páčili, teším sa na Vaše otázky či postrehy a ďakujem za Váš čas.

 

 

 

Military ruksak od Wisport-u Raccoon 45l
19.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog