ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Rukavice M-PACT od Mechanix Wear? Časom odskúšaná kvalita!

Tento blog je venovaný rukaviciam od Mechanix, konkrétne modelu M-PACT. Modelová rada M-Pact je v súčastnosti až po model M-Pact3 a zaručuje maximálnu ochranu rúk pri taktickom využití. Rukavice od spoločnosti Mechanix Wear sú vrcholom kvality a designu v celosvetovom meradle.

 

 

 

Mechanix Wear je spoločnosť s tradíciou a veľkou popularitou na svetovej scéne. Model M-PACT je po variante Original  druhým najobľúbenejším model. Celý vývojová rada M-PACT je taktického zamerania a dosahuje najvyššiu kvalitu.

 

 

 

 

Do mojích rúk sa dostali dve varianty modelu M-PACT a to vo farbách multicam a coyote, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi populárne. Pozadie na ktorom sú rukavice nafotené je Multicam Arid. 

 

 

 

Dlaňovú časť tvorí syntetická koža, je pomerne v hrubšej vrstve a preto v rukaviciach nedosiahnete cit ako napríklad pri Point-5, avšak na primárne využívanie rukavíc je to nadmieru postačujúce. M-PACT majú na dlaniach zdrsnené gumené plochy pre istejší úchop, ako aj vankúšiky s EVA penou pre tlmenie nárazov pri výstrele alebo údere. 

 

 

 

Vankúšik naplnený penou EVA nájdeme aj v hornej časti rukavíc, konkrétne na  kostičke ukazováka. Tento vankúšik je všitý do syntetickej kože, takže môžme očakávať jeho dlhšiu životnosť. Na snímke je dobre viditeľné aj dvojité prešívanie pre vyššiu odolnosť.

 

 

 

Zapínanie rukavíc okolo zápästia je zaistené pomocou suchého zipsu o dĺžke cca. 4 cm. Suchý zips je taktiež dvojito prešívaný nakoľko je pomerne značne namáhaný a to opakovane. Môžete si všimnúť aj pútka pre zavesenie rukavíc alebo ich prichytenie napríklad na ruksak.

 

 

 

Rukavice od spoločnosti Mechanix poskytujú excelentnú ochranu rúk, model M-PACT nezaostáva a dokonale chráni ruky z dolnej aj hornej strany. Ako môžete vidieť, horná strana rukavíc je v značnej miere pokrytá termoplastickou gumou pre ochranu kostí v rukách. Samozrejme vzhľadom na taktickú povahu rukavíc je vynechaný ukazovák, aby guma nespôsobovala problémy pri zasúvaní prsta do lúčika zbrane.

 

 

 

Spodná strana ukazovákov, vľavo sa nachádza model M-PACT prvej série, vpravo ten istý model druhej série. Nakoľko model M-Pact nie je žiadnou novinkou na trhu a ide o konštrukciu overenú aj v skutočnom živote, výrobca svoj produkt trocha vylepšil aby bol čo najefektívnejší. Takýto zodpovedný prístup môžem len odceniť.

 

 

 

Suchý zips je umiestnený na značne rozsiahlom páse termoplastickej gumy, dobre prešívaný a teda aj odolný. Pomerne dobre viditeľný je aj rozdiel a pokrok s materiálom TrekDry® medzi prvou a druhou generáciou.

 

 

 

Vylepšenie neobišlo ani palce, ako môžete vidieť, pôvodne bol palec pokrytý protišmykovou vrstvou hrubšej gumy, nový model má inú úpravu, ktorá dovoľuje rukaviciam za rovnakej odolnosti a istote úchopu o čosi tenšiu vrstvu a tým vyšší cit v rukách.

 

 

 

Celkový pohľad na dlaňovú časť novšej generáciu modelu M-PACT. Ako výrobca sám udáva materiály sú antibakteriálne v čom vidím pokrok oproti prvej sérii. Pravdepodobne to bolo dosiahnuté pridaním striebra do penového materiálu. Čo sa týka materiálov všeobecne, na rukaviciach nájdeme Spandex® , syntetickú kožu, penu EVA, termoplastickú gumu a Nylon. 

 

 

 

Pevne verím že sa Vám model M-PACT zapáčil rovnako ako mne, vidím v ňom akýsi základ a kompromis medzi cenou a požiadavkami na taktické rukavice. Tento model je využiteľný aj na bežnú prácu, hlavne ak Vám hrozí úraz v dôsledku pádu nejakého materiálu na hornú časť ruky.  Vďaka penovým vankúšikom v dlaňovej časti rukavice dobre pohltia vibrácie aj od vŕtačky či iných nástrojov.

 

 

 

Ak Vás model M-PACT zaujal nájdete ho aj na našej stránke a to na tomto odkaze: 

bit.ly/Mechanix_Wear_M-PACT

 

 

K blogu samozrejme pripájam aj krátke video z mojej produkcie k modelu M-PACT, verím že Vás zaujme.

 

 

 

 

 

Ďakujem za Váš čas pri čítaní článku a pozeraní videa, verím že Vás recenzie zaujali. Budem sa tešiť na Vaše otázky či postrehy ktoré môžete zanechať v diskusii pod článkom. 

 

 

 

 

Rukavice M-PACT od Mechanix Wear? Časom odskúšaná kvalita!
20.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog