ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Model Sparrow 20 od Wisportu do mesta aj na výlety.

Tento článok sa bude venovať ruksaku Sparrow s objemom 20 litrov od spoločnosti Wisport, ide o všetranný ruksak menších rozmerov, takže je ideálny na denné nosenie či už do práce alebo len tak po meste.

 

 

 

Wisport model Sparrow je ľahký kompaktný ruksak vyrábaný v troch rôznych objemoch a to v 16, 20 a 30 litrovej verzii. Ruksak ktorý vidíte na snímke vyššie je s objemom 20 litrov.  

 

 

 

 

Samozrejmosťou je aj štedrý Velcro panel na akúkoľvek nášivku. Spolu s ruksakom prichádza aj nášivka s nápisom "Proudly made in Poland" čiže "S hrdosťou vyrábané v Poľsku". Čo sa rozmerov týka ruksak má 40x30x20 cm a prázdny váži cca. 700 gramov.

 

 

 

 

Predná strana je pokrytá molle systémom, takže možnosť rozšíriť ruksak tu stále je. Osobne by som si naň pripojil lekárničku, bola by vždy ľahko dostupná. Ako môžete vidieť predná strana disponuje aj zipsovateľným vreckom, jeho veľkosť je skôr menšia, vhodné je pre doklady alebo pončo

 

 

Čo sa týka materiálov Wisport opäť stavil na kvalitu a odolnosť, takže ruksak je z materiálu Cordura®, všetky plastové prvky sú z produkcie ITW Nexus® a plastu Duraflex®. Všetky ruksaky od Wisportu z materiálu Cordura  majú od výrobcu päť ročnú záruku, čo iste poteší nejedného z Vás.

 

 

 

 

V strednom oddelení nájdeme dva pásy ukončené plastovými doplnkami. Na jednom nájdeme háčik na zavesenie kľúčov alebo noža, na druhom je plastový D-krúžok

 

 

 

 

Pohľad do vnútora strednej časti modelu Sparrow 20, ako môžete vidieť nedisponuje nejakým zložitým členením, má však jedno sieťkované zipsovateľné vrecko s rozmerom 30x15 cm. Takéto vrecko je vhodné najmä na mapu ale nejaké drobnejšie vybavenie.

 

 

 

 

Posledná časť je najväčšia, práve na snímke vyššie vidíte jednu z jej strán, tá je kompletne zo sieťkovaného materiálu a tvorí samostatné zipsovateľné vrecko. Sieťka je troška pevnejšia a tvrdšia oproti bežným materiálom, odhadoval by som to na vyšší obsah Polyuretánu takže aj dlhšiu výdrž.

 

 

 

 

Druhá strana zadného oddelenia, ako vidíte oproti sa nachádza sieťkované vrecko zo snímky vyššie. Táto časť má jedno elastickým pásom ukončené vrecko, je určené pre hydrapack nakoľko ruksak disponuje aj vstavaným háčikom pre jeho upevnenie. 

 

 

 

 

Chrbtová časť je hrubo polstrovaná a vďaka správnemu umiestneniu jednotlivých vankúšikov vytvára priestor pre cirkuláciu vzduchu a lepšie vetranie. Jednotlivé časti sú dostatočne hrubé, takže ani pri naplnenom ruksaku Vás netlačí a podporuje chrbticu. V zadnej časti je všitá plastová stena, je však dostatočne ohybná.

 

 

 

 

Ako som už spomínal vyššie, ruksak disponuje pútkom pre upevnenie hydrapacku a aj vývodom na hadičku. Tento doplnok poteší hlavne pri túrach v horách. Samozrejmosťou je aj vstavaná nosná rukoväť, pre ľahšiu manipuláciu. Vývod hadičky sa uzatvára pomocou suché zipsu.

 

 

 

Nosné popruhy modelu Sparrow 20 sú hrubé cca. 1,5cm a poskytujú spoľahlivú podporu. Zo stran ramien sú obšité sieťkou pre lepší odvod potu. Ruksak disponuje pásom na zapnutie okolo hrude, avšak do tejto polohy je nutné si ho správne posunúť. 

 

 

 

 

Pohľad na naplnený model Sparrow 20 z bočnej strany. Dobre viditeľné sú molle pásy na bokoch ako aj dvojica popruhov pre prichytenie ďalšieho vybavenia. Ruksak je fotený na pozadí Multicam Arid.

 

 

 

 

Ruksak napriek svojmu objemu 20l poskytuje dostatok objemu pre každodenné využívanie. Dno ruksaka je pokryté taktiež molle systémom. Ako vidíte Sparrow nie je žiadny "drobček", ide o plnohodnotný ruksak na jednodenné výlety.

 

 

 

 

Model Sparrow 20 je kompaktný ruksak na všestranné použitie. Či už v ňom budete nosiť desiatu do práce alebo taktické vybavnie do akcie stále Vám bude dobre slúžiť. Vďaka rozsiahlemu molle systému je ruksak možné rozšíriť o značný objem. Vyrába sa v troch farbách, čiernej, olivovej a grafitovej. 

 

 

 

Ak Vás ruksak zaujal nájdete ho aj na stránke a to na tomto odkaze: 

bit.ly/Wisport_Sparrow_20l

 

 

 

K Ruksaku mám pre Vás aj krátku video recenziu v ktorej Vám ukážem všetky vrecká a ich možnosti:

 

 

 

 

Pevne verím že sa Vám článok aj video páčili a ďakujem za Váš čas pri čítaní. Budem sa tešiť na Vaše otázky a postreh v diskusii pod článkom.

 

 

 

Model Sparrow 20 od Wisportu do mesta aj na výlety.
22.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog