ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Istejší úchop? Viac ako s rukavicami GRIP od Mechanix to nejde.

Dnešný článok je venovaný rukaviciam  Original GRIP od spoločnosti Mechanix Wear, ide o špecialitu v produkcii Mechanix. Ako je jasné už z názvu, tento kúsok zlepšuje úchop a dodáva istotu pri manipulácii s nástrojmi.

 

 

 

Rukavice Original Grip od Mechanix Wear sú špeciálne navrhnuté pre prácu s nástrojmi, ktoré sú klzké alebo pri ktorých je potrebný 100% úchop. Vďaka dlaňovej časti z materiálu Armortex® je možné pracovať aj s nástrojmi znečistenými olejom a podobne.

 

 

 

 

 

Palec je z vrstvy syntetickej kože a Armortex-u, to zabraňuje rýchlemu opotrebovaniu tejto časti a zaručuje to dlhšiu životnosť rukavíc. Vonkajšia strana palca je pokrytá Nylonom a Spandexom takže lepšie prilnie k rukám.

 

 

 

 

Model Original Grip je vybavený zapínaním na zápästí pomocou suchého zipsu, ten je dlhý cca. 3 cm a zaručuje veľmi dobrú fixáciu na zápästí

 

 

 

 

Vrchná časť rukavíc nie je nijak zvlášť chránená proti úderom, preto rukavice nie sú určené na veľmi ťažkú prácu. Materiál TrekDry® zaručuje odvod potu a vetranie rúk pri práci, aj to je podstatným doplnkom. Konce prstov sú zakončené syntetickou kožou, okrem ukazováka, ten pokrýva Armortex®.

 

 

 

 

 

Materiál označovaný ako Armortex® pripomína malé šupiny alebo skôr šesťuholníky, vytvára mimoriadny "grip" (úchop) a tým zlepšuje manipuláciu s nástrojmi. Prvá skupina užívateľov, ktorá mi napadla pri skúšaní rukavíc sú automechanici. Častokrát pracujú s nástrojmi, ktoré pokrýva vrstva oleja a špiny, takže istota pevného úchopu je naozaj potrebná.

 

 

 

 

Na snímke vyššie môžete vidieť materiál TrekDry® (sivej farby), dvojité prešívanie syntetickej kože na koncoch prstov ako aj Spandex®, ktorý vypĺňa medzeru medzi prstami.

 

 

 

 

Ako by mohlo chýbať logo Mechanix Wear?  Logo je vytlačené do termoplastickej gumy, tá tvorí pás na zápästí, má na sebe našitý aj protikus suchého zipsu k fixácii rukavíc. Termoplastická guma je ohybná, mierne mäkká, takže značne aj ochráni zápästie.

 

 

 

 

Nemusíte mať strach že sa Vám ruky budú pod materiálom Armortex® potiť, Mechanix mysleli aj na takýto detail, preto sú rukavice z vnútornej časti pokryté Nylonom a Polyesterom.  Samozrejmosťou je aj možnosť rukavice prať v práčke a to pri teplote 30 stupňov Celzia.

 

 

Ak sa Vám rukavice páčili nájdete ich aj na našom e-shope a to na tomt odkaze:

bit.ly/Original_Grip_Mechanix_Wear_sive

 

 

Ako zvyčajne mám pre Vás pripravenú k článku aj krátku video recenziu o rukaviciach Original Grip:

 

 

 

 

 

Vďaka že Váš čas pri čítaní a pevne verím že Vás článok aj video zaujali.

 

 

 

 

Istejší úchop? Viac ako s rukavicami GRIP od Mechanix to nejde.
23.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog