ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Výhody modelu Silver Fox 30l od Wisportu

Článok je zameraný na stredný ruksak Silver Fox s objemom 30 litrov od spoločnosti Wisport. Rovnako ako väčšina Wisport produktov je aj tento model vyrobený v najvyššej kvalite z odolných materiálov. 

 

 

 

Ruksak Silver Fox s objemom 30 litrov je stredne veľký viacúčelový batoh na dvojdňové výlety. Kúsok ktorý vidíte na snímke vyššie je v grafitovej farbe a prázdny váži 950 gramov pri rozmeroch 54x28x22 cm. Všetky plastové časti sú od spoločnosti ITW Nexus® z plastu Duraflex®.

 

 

 

Na vrchnej časti nájdem Velcro panel pre nášivky, či už krvnú skupinu alebo niečo vtipné. Plastové spony ktoré vidíte, slúžia k uzatvoreniu vrchnej časti batoha a k prístupu do hlavnej časti je nutné ich rozopnúť.

 

 

 

 

Na vrchnej časti nájdeme molle systém a dvojicu popruhov pre pripevnenie ďalšieho vybavenia, napríklad spacáku, karimatky a podobne.

 

 

 

 

Zo zadnej strany vrchu nájdeme zipsovateľné vrecko s jednocestným zipsom. Vrecko je menších rozmerov, skôr na doklady, pršiplášť a podobne.  

 

 

 

 

Chrbtová časť modelu Silver Fox je príjemné polstrovaná, neobsahuje žiadne tvrdé výstuže, takže ruksak je možné ohýbať. Samozrejme v zadnej stene, ktorá je lemovaná dvojcestným zipsom je všitá plastová časť, tá bráni aby predmety v ruksaku tlačili. 

 

 

 

Silver Fox disponuje aj pred-pripraveným úchytom na hydratačný vak, samozrejmosťou je aj vývod na hadičku ako aj možnosť tento otvor uzavrieť a to pomocou suchého zipsu. Vak má pripravené oddelenie aj vo vnútri ruksaku , kam je možné ho pohodlne umiestniť aby bol oddelene od zvyšku vecí.

 

 

 

 

Nosné popruhy sú hrubé cca 1-1,5 cm, mäkko polstrované a prešívané sieťkou pre lepší odvod potu. Zabezpečujú pohodlné nosenie aj pri úplnom naplnení ruksaka.  Popruhy sú rýchlo-odopínateľné pomocou plastovej spony a je na nich našitý aj popruh cez hrudník

 

 

 

 

Bočné steny ruksaku po oboch stranách pokrýva molle systém pre možné rozšírenie o ďalšie kapsy. Samozrejmosťou sú aj dva sťahovateľné pásy so zapínaním na plastovú sponu. V dolnej časti nájdeme vrecko na fľašu, z vrchnej strany je lemované elastickým materiálom. Na vonkajšej strane nájdeme aj rukoväte pre ľahšiu manipuláciu s ruksakom.

 

 

 

Ako som už opísal vyššie ide o bočnú stranu ruksaku, tento molle systém je na oboch stranách, je značne rozsiahly a teda poskytuje dostatočnú variabilitu pri rozširovaní pre potreby konkrétneho jednotlivca. Ruksak je z materiálu Cordura® a Wisport naň poskytuje päť ročnú záruku.

 

 

 

 

Zapínanie okolo pása je zabezpečené pomocou plastovej spony širokej päť centimetrov. Popruhy sú značne regulovateľné, od veľkosti XS po XXXL.  Celý systém zapínania vyniká jednoduchosťou a rýchlosťou utiahnutia jednoduchým zatiahnutím.

 

 

 

 

Silver Fox 30l po otvorení cez zadnú časť, toto riešenie je vynikajúce, ak máte ruksak položený nemusíte v ňom "loviť" veci zhora ale jednoduchým otvorením cez tento doplnok si vytvoríte akýsi kufor. Orientácia a možnosti uloženia výbavy sú oveľa väčšie ako pri bežnom otvorení.

 

 

 

Zadná strana ruksaku v ktorej je všitá plastová stena pre vystuženie chrbta. Ako môžete vidieť nachádza sa tu aj vrecko ukončené elastickým pásom, určené pre hydratačný vak. Samozrejme je jasné že do vrecka je možní uložiť aj iné súčasti výstroje.

 

 

 

Ak Vás model Silver Fox 30l od spoločnosti Wisport zaujal, nájdete ho aj na našom e-shope na tomto odkaze:

bit.ly/Ruksak_Silver_Fox_30l_Wisport

 

 

 

Ak k tomuto článku som pre Vás pripravil krátke video s ruksakom Silver Fox od Wisportu. Verím že si naň nájdete pár minút: 

 

 

 

 

Pevne verím že sa Vám článok aj video páčili a zároveň Vám chcem poďakovať za Váš záujem a čas strávení pri čítaní. Akékoľvek otázky či postrehy môžete zanechať v diskusii pod článkom, budem sa na ne tešiť. 

 

 

 

 

Výhody modelu Silver Fox 30l od Wisportu
24.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog