ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Mechanix Original VENT, rukavice s dokonalým vetraním

Tento článok je venovaným plne ventilovaným rukaviciam od spoločnosti Mechanix Wear a to konkrétne modelu VENT. Ide o špeciálny kúsok, nakoľko rukavice sú kompletne perforované pre dokonalé vetranie pri dlhšom nosení.

 

 

 

Ako je dobre vidieť na tejto snímke, rukavice majú dlaňovú časť kompletne perforovanú.  Dlaňová časť je vyrobená zo syntetickej kože, takže je odolná voči oderu. Rukavice sú veľmi vhodné pre šoférov, na bicykel a podobné motoristické športy.

 

 

 

 

Pre lepšiu viditeľnosť som do rukavíc Vent vložil biely papier, ten ako vidíte presvitá skrz malinké dierky v syntetickej koži na dlani. Dierky nie sú len na dlani ale aj z hornej časti rukavíc a dokonca aj na bokoch medzi prstami. Zapínanie okolo zápästia je pomocou suchého zipsu našitého na páse termoplastickej gumy.

 

 

 

 

Mechanix Wear The Original Vent z hornej strany, rukavice neposkytujú žiadnu extra ochranu proti úderom či pádom, chránia prakticky len proti priamemu kontaktu s povrchom. Takáto ochrana je vhodná napríklad pri dlhšom používaní, ak držíte volant, nejaké káble a podobne. 

 

 

 

 

Detailný záber na ukončenie prstov, prakticky okrem malíčka sú pokryté syntetickou kožou pre vyššie odolnosť. Samozrejmosťou tak ako aj pri iných modeloch je aj dvojité prešívanie materiálov. Ako môžete vidieť perforácie sú na rukaviciach takmer všade, nie sú preto vhodné na prácu so sypkým ostrým materiálom ako napr. kovový prach, drvené sklo a podobne.

 

 

 

 

Samozrejmosťou je aj zosílený povrch palca, ten je dokonca z troch vrstiev tkanín, rovnako ako ostatné spoje aj tu nájdeme dvojité prešívanie pre dlhšiu životnosť. Palec patrí k najvyťaženejším častiam, preto práve jeho vyššia ochrana je nutná.

 

 

 

 

Model VENT od Mechanix skutočne nie sú určené na ťažkú prácu, to môžete vidieť prakticky už na úvodnej fotografii. Poskytujú však vyššie trenie a o to lepší úchop pri držaní nástrojov s hladkým povrchom.  Či už na bicykel, štvorkolku do auta a podobne sú naprosto vhodné, ich hrúba zaručuje dobrý cit a dostatočnú jemnú motoriku.

 

 

Ak sa Vám rukavice VENT od Mechanix Wear páčia, nájdete ich aj na našej stránke:

bit.ly/Original_Vent_Mechanix

 

 

K rukaviciam som pre Vás pripravil aj krátke video v ktorom ukazujem rukavice nasadené na rukách:

 

 

 

 

Ďakujem Vám za Váš čas pri čítaní článku a prezretí videa, verím že Vám recenzia troška priblížila rukavice Vent od Mechanix Wear, zároveň sa teším na Vaše otázky a postrehy v diskusii pod článkom.

 

 

 

 

 

 

 

Mechanix Original VENT, rukavice s dokonalým vetraním
25.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog