ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Pomocník na lov? Woodcraft 35 od Wisportu

Dnešný blog je venovaný ruksaku Woodcraft 35l od poľskej spoločnosti Wisport. Tento model je z divízie Hunting a ako vyplýva z názvu ide o produkt špecializovaný pre poľovníkov. Woodcraft má najbližšie k armádnym modelom výrobcu.

 

 

 

Ruksak Woodcraft s objemom 35 litrov je produktom loveckej divízie poľskej spoločnosti Wisport. Ruksak je vyrobený z materiálu Cordura® a všetky plastové časti od spoločnosti ITW Nexus z odolného plastu Duraflex®.

 

 

 

Ako môžete vidieť už pri samotnom logu je jasné, že ide o ruksak určený poľovníkom. Ruksak je vyrábaný vo viacerých farbách, tento konkrétny je v hnedej. Váha prázdneho ruksaku je rovných 1000g, takže nositeľa nezaťaží.

 

 

 

 

Ako môžete vidieť na fotke vyššie, ruksak má SAS (Semi-adjustable system) systém chrbtovej časti, čiže čiastočne prispôsobiteľný. Rozdiel medzi plne a čiastočne nastaviteľným chrbtom je v možnosti posúvania vrchných popruhov po výstužiach. Model Woodcraftpopruhy nastaviteľné dĺžkovo, nie však výškovo, koniec koncov pri ruksaku tohto objemu by to bol zbytočný prvok a len by to zvýšilo váhu. 

 

 

 

 

Zapínanie okolo pása je pomocou 5cm širokej plastovej spony, je plne nastaviteľné od veľkosti XS až po XXL. Nosné popruhy na plecia sú hrubé cca. 1-1,5 cm a sú dobre polstrované. Rovnako dobre polstrovaná je aj spodná časť chrbta, navyše rovnako ako popruhy je sieťkovaná pre lepší odvod vlhka a potu.

 

 

 

Špeciálny doplnok modelu Woodcraft je aj takéto "púzdro" pre pažbu dlhej zbrane. Lovci určite vedia aké je náročné nosiť dlhú zbraň v rukách pri dlhšom dohľadávaní aj preto výrobca zvolil takýto doplnok. Kapsa má na vrchu elastický pás takže pažba lepšie drží.

 

 

 

 

 

Na vrchnej časti nájdeme zapínateľné vrecko so zipsom, vhodné skôr na pršiplášť či doklady. Samozrejmosťou je aj nosná rukoväť, ide o jednoduchší model avšak plne funkčný a potačujúci pre tento model. Rozmery batoha sú 60x28x24cm. 

 

 

 

 

Na dne ruksaku nájdeme sťahovateľné pásy, je možné tu upevniť spacák, karimatku či nejakú maskovaciu sieť. Zips ktorý vidíme vyššie nás dostane do vrecka na prednej časti, jeho súčasťou je aj držiak pažby opísaný vyššie. Ruksak nie je vnútorne členený, avšak z celkového hľadiska poskytuje značné možnosti využitia. 

 

 

 

 

Názorná ukážka ako krásne je možné upevniť dlhú zbraň k ruksaku pomocou špeciálnej kapsy na pažbu. Pre zbraň sú určené aj dva pásy na prednej strane ruksaka, obe zapínané pomocou plastových spon a sú plne stiahnuteľné, takže je možné nimi dobre upevniť aj tenkú hlaveň.

 

 

 

 

Po oboch bokoch ruksaka nájdeme zapínateľné vrecká, vhodné sú na fľaše, muníciu a iné vybavenie. Samozrejmosťou sú aj sťahovateľné pásy, či už na lepšie upevnenie väčších fliaš s vodou alebo pre prichytenie inej výstroje. Osobne sa mi batoh pozdáva aj na airsoft, nakoľko poskytuje dobrú oporu zbrani, tá neťaží v rukách pri dlhšom pochode.

 

 

Ak Vás model Woodcraft 35l zaujal, nájdete ho aj u nás na e-shope a to na tomto odkaze:

bit.ly/ruksak_Wisport_Woodcraft_35l

 

 

Aj dnes mám pre Vás k článku krátke video pre lepšie zoznámenie sa s ruksakom, verím že si naň nájdete pár minút. 

 

 

 

 

Ja Vám ďakujem za Váš čas a záujem a teším sa na Vaše otázky či postrehy v diskusii pod článkom. 

 

 

 

 

 

Pomocník na lov? Woodcraft 35 od Wisportu
26.08.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog