ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Výhody modelu The Original od Mechanix Wear

Dnešný článok sa zameriava na celkovú konštrukciu a výhody najstaršieho modelu rukavíc od Mechanix Wear®. Model The Original je odskúšaný v praxi, či už na rôznych bojiskách alebo pri práci a stále ide o jeden z najžiadanejších druhov rukavíc, o čom svedčí aj rozrastajúca sa paleta farieb v ktorých sa vyrábajú.

 

 

 

Ako môžete vidieť na fotke vyššie, dlaňová časť rukavíc je zo syntetickej kože, takže dosahuje vysokú odolnosť voči oderu a tým dlhšiu životnosť. Vďaka skutočnosti že dlaňová časť je z jedného celistvého kusu kože, sa zlepšil cit a tým aj možnosť manipulácie s menšími nástrojmi.

 

 

 

 

Jediné miesto kde výrobca zdvojnásobil prekrytie je bočná strana palca. Toto riešenie je však potrebné a veľmi rozumné, práve palec a bok ukazováka sú najviac namáhané pri manipulácii s nástrojmi a teda je nutné viac ich aj chrániť. Samozrejmosťou sú aj zdvojené švi.

 

 

 

Na fotke je dobre viditeľný pás termoplastickej gumy, na ňom je našitý kúsok suchého zipsu slúžiaci k fixácii na zápästí. Celá vrchná časť je pokrytá materiálom TrekDry®, ten napomáha odvodu tepla a potu z rúk aj v skutočne horúcom počasí.

 

 

 

Protikus suchého zipsu, rovnako ako výstuha palca je aj tento doplnok dvojito prešívaný. Je to hlavne v dôsledku snahy garantovať čo najdlhšiu životnosť rukavíc pri plnom užívaní. Celý okraj lemuje Spandex® a vidíme tu aj pútko pre uchytenie rukavíc.

 

 

 

Konce troch prstov, ukazováka, prostredníka a prstenníka  sú pokryté syntetickou kožou aj z vrchnej časti, to zaručuje nižšie riziko prepichnutia konca prsta a poranenie rúk. Materiál medzi prstami je Spandex® a Nylon, dostatočne elastický a zároveň pevný, takže rukavice dokonale sedia na ruke.

 

 

 

Vzhľadom na rozmanitosť farieb v ktorých sa model The Original vyrába je jasné, že možnosti použitianespočítateľné. Od pracovného cez taktické a bežné nosenievhodné takmer na všetko. Čisto čierne rukavice v kombinácii s čiernou zimnou bundou vôbec nepôsobia militantne a je možné ich v zime nosiť ako ochranu pred mrazom. Farby sú stále, ostanú aj po vypratí. Rukavice sa smú prať v práčke pri teplote 30 stupňov.

 

 

 

Ak Vás model The Original zaujal, nájdete ho aj na našej stránke a to na tomto odkaze:

bit.ly/rukavice_The_Original_Mechanix_Wear

 

 

 

K tomuto článku mám pre Vás aj krátku video recenziu, môžete v nej vidieť ako vyzerajú rukavice na rukách.

 

 

 

 

Dúfam že Vás článok aj video zaujali, ďakujem Vám za čas a budem sa tešiť na Vaše otázky či postrehy v diskusii pod článkom.

 

 

 

 

Výhody modelu The Original od Mechanix Wear
02.09.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog