ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Model Fastfit od Mechanix Wear

Tento článok je venovaný rukaviciam model Fastfit od spoločnosti Mechanix Wear. Mechanix sú popredným výrobcom ochrany rúk na svete a ich výrobky sa tešia obľube medzi ozbrojenými silami, pracovníkmi či laickou verejnosťou. 

 

 

 

 

Model Fastfit má z hornej časti takmer na celej ploche materiál TrekDry® pre lepší odvod potu a vetranie. Ide o jemný materiál, nechráni proti tvrdým nárazom či pádom. Rukavice sú veľmi ľahučké a nezaberajú ani veľa miesta v batohu či vrecku nohavíc.

 

 

 

Dlaňová časť je vyrobená zo syntetickej kože, tá je jemná na dotyk no odolná voči oderu. Palec a časť dlane majú dve vrstvy, rôzne farby majú len pri sivom vyhotovení. Maskáčové, coyote aj multicam majú povrch z rovnakej farby.

 

 

 

 Rukavice sú fixované na zápästí pomocou elastického pásu, ten má špecifický tvar, to preto aby menšie gumičky,ktoré tvoria tento pás neboli tak náchylné k praskaniu a nedochádzalo k oslabeniu fixácie. Ako môžete vidieť Fastfit majú aj pripínacie pútko, taktické verzie vo farbách čierna/čierna, coyote, multicam majú pútko z paracordu.

 

 

 

 

Detailný záber na bok palca nám ukazuje  vrstvu syntetickej kože pre vyššiu odolnosť. Takéto zosílenie je štandardom pri tejto spoločnosti a ide o vhodné riešenie na namáhanom mieste. Dobre viditeľný je aj dvojitý steh na časti sivej kože.

 

 

 

Materiál vypĺňajúci priestor medzi prstami je tkanina zo Spandexu® a Nylonu. Táto časť je značne elastická a zaručuje dokonalé istenie rukavíc na prstoch, takže nie je potrebné opakovane si ich dosúvať na ruky. Ako môžete vidieť horná časť prstov nedisponuje žiadnym plastovým ochranným prvkom, avšak tieto rukavice nie sú primárne určené na ťažkú prácu.

 

 

 

Pre niekoho ide možno o detail ale mňa osobne zaujalo prečo Mechanix Wear označujú tieto modely ako BLACK/BLACK a BLACK, čiže Čierne/čierne a čierne. Ak odhliadnem od faktu že rukavice vľavo sú jasné čierne po celom povrchu, nedá mi ale nepoznamenať že model vpravo je podľa mňa sivý. Mal som tieto rukavice na rukách a skutočne ide o sivo čiernu kombináciu než o čiernu. 

 

 

 

 

Pravá rukavice nasadená na ruke, ako je vidieť, pri správnom výbere veľkosti rukavice dokonale sadnú, aj preto odporúčam pozrieť si video ako si správne vybrať veľkosť, to video nájdete na eshope pri konkrétnych rukaviciach. Mne osobne z rôznych modelov nesadli v rovnakej veľkosti asi len The Original Vent, zrejme kvôli materiálu.

 

 

Ak Vás rukavice Fastfit zaujali, nájdete ich aj na našom eshope a to na tomto odkaze:

 bit.ly/Mechanix_model_Fastfit

 

 

Samozrejme ak tomuto článku som pre Vás pripravil krátku video recenziu:

 

 

 

 

 

Ďakujem za Váš čas aj záujem a teším sa na Vaše otázky či postrehy v diskusii pod článkom.

 

 

 

 

Model Fastfit od Mechanix Wear
03.09.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog