ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Aj na dlhšie túry má Wisport odpoveď, ruksak Wildcat 55

Dnešná recenzia je venovaná ruksaku model Wildcat 55 od spoločnosti Wisport. Ide o stredne veľký batoh s objemom 55 litrov a rozsiahlou možnosťou rozšírenia pomocou molle systému. Vďaka premyslenej konštrukcii a kvalitným materiálom sa na trh dostal prvotriedny ruksak.

 

 

 

Wisport Wildcat 55 je ozaj priestranný ruksak s veľkými možnosťami rozšírenia. Váha prázdneho batoha je 3000g a s prídavnými kapsami 3500g, takže nejde o žiadny malinký ruksakčik do školy. Rozmery sú 68x36x24cm.

 

 

 

 

Prídavné kapsy po stranách sú pripevnené pomocou molle systému, je možné ich ďať ľahko dole aj späť na ruksak. Čo sa týka objemu a váhy, každá váži 250g a má objem 9l. Takže z modelu Wildcat 55 je s ich pomocou možné urobiť objem 73l a pritom je možné ešte aj samotný ruksak rozopnúť na 65l verziu.

 

 

 

Ako môžete vidieť, väčšina povrchu ruksaku je tvorené molle systémom, takže možností rozšírenia je skutočne veľa. Je však dôležité uvedomiť si, že čím viac káps priprevníme na ruksak, tým väčšiu záťaž budeme musieť niesť. Samotný batoh s objemom 55l pri naplnení nebude žiadna sranda,  takže s váhou je nutné ísť na to ozaj s rozumom.

 

 

 

 

Po otvorení kapsy na prednej strane ruksaka sa dostaneme do vrecka, ktoré nás zavedie ešte hlbšie až do samotnej hlavnej časti a to pommocou dvojcestného zipsu. Toto vrecko má molle systém aj na vnútornej strane a je zapínané dvojcestným zipsom. Možnosť dostať sa takto do stredu ruksaku nám poskytuje ľahší prístup k vybaveniu.

 

 

 

Model Wildcat 55 disponuje okrem možnosti dostať sa doň vrchnou či prednou stranou aj možnosťou rozopnutia dna. Po odopnutí dvoch pásov a otvorení dvojcestného zipsu sa ocitneme v hlavnej časti úložného priestoru. Táto dolná časť je oddeliteľná pomocou "membrány" so sťahovateľnou šnúrkou, takže je možné rozdeliť priestor na dve časti.

 

 

 

Vrchná časť ruksaku sa zapína pomocou dvojice šnúrok s plastovými sponami a jedným pásom, ten slúži na vytvorenie vaku po odňatí vrchnej časti. Ak zapneme len hornú šnúrku a dolnú necháme rozopnutú je možné zvýšiť objem ruksaku na 65l.

 

 

 

"Klobúčik" disponuje ďalším molle systémom a dvojicou pásov s plastovými sponami, takže nie je problém sem umiestniť napríklad spací vak či karimatku. Samozrejmosťou je aj štítok s označením výrobku z materiálu Cordura®, Wisport na tieto ruksaky poskytuje záruku 5 rokov.

 

 

 

 

FAS (Fully Adjustable System) je základom zadnej časti, poskytuje možnosti ake rád vidím pri takto objemnom ruksaku. Vrchná časť popruhov je nastaviteľná a plne posúvateľná po dvojici kovových výstuží, takže ruksak si prispôsobí naozaj každý. Celá chrbtová časť je dobre polstrovaná, sieťkovaná pre odvod potu. 

 

 

 

Zapínanie okolo pása je prostredníctvom 5cm širokej plastovej spony. Boky pásovej časti sú hrubo polstrované cca. 2cm a taktiež ako nosné popruhy sú sieťkované z vnútornej časti. V každom prípade by ste mali mať ruksak zapnutý aj okolo pása, znižujete tým záťaž na chrbát a plecia. 

 

 

 

Wisport okrem materiálu Cordura® používa aj plast Duraflex®. Ten ako vieme používa samozrejme viacero výrobcov, ide o odolný plast, všetky časti na ruksaku Wildcat 55 sú z produkcie spoločnosti ITW Nexus®.

 

 

 

Wildcat 55 je od výroby dodávaný aj s doplnkom, ktorý poteší každého. Ide o jednoduchý "pršiplášť" pre ruksak. Ten sa nachádza v dolnej kapse a chráni ruksak pred dažďom či snehom. Jeho natiahnutie je otázkou pár sekúnd, zaisťuje sa pomocou sťahovateľnej gumičky po obvode a plastovej spony. 

 

 

 

Ak Vás model Wildcat 55 od spoločnosti Wisport zaujal, nájdete ho aj na našom eshope:

 bit.ly/Ruksak_Wisport_Wildcat_55l

 

 

Samozrejme aj k tomuto ruksaku mám pre Vás krátku video recenziu, dúfam že sa Vám bude páčiť.

 

 

 

 

Ďakujem za Váš čas a záujem a teším sa na komentáre a otázky v diskusii pod článkom.

 

 

 

 

 

 

Aj na dlhšie túry má Wisport odpoveď, ruksak Wildcat 55
04.09.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog