ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Ruksak Raccoon 65l ideálny spoločník na dlhé pochody

Tento krátky článok je venovaný ruksaku Raccoon 65l s prídavnými kapsami od spoločnosti Wisport. Ide o model z produkcie Military časti Wisportu a je teda určený hlavne pre profesionálov alebo náročnejších užívateľov.

 

 

 

Raccoon 65l od Wisportu je kvalitný značkový ruksak väčšieho objemu, Wisport však vyrába aj model Raccoon 85l a aj menšiu verziu model Raccoon 45l. Všetky tri modely sú z produkcie časti spoločnosti označenej ako Military, čo trošičku napovie aj použitiu.

 

 

 

Raccoon 65 je dodávaný spolu s prídavnými kapsami, každá ma objem 9l a na ruksak sú pripevnené pomocou molle systému, takže je možné ich kedykoľvek odpojiť alebo pripojiť podľa aktuálnej potreby. Raccoon 65l má objem 65 litrov a jeho rozmery sú 60x35x31 cm. 

 

 

 

 Prakticky 75% povrchu (predná časť, boky a vrchná časť) je pokrytý molle systémom pre rozšírenie ruksaka pomocou sumiek a ďalších káps. Aj samotné bočné prídavné kapsy sú zvonku pokryte molle systémom. Je však nutné pripomenúť že batoh s objemom 65 litrov plne naložený má aj značnú váhu, takže pre fyzicky menej zdatného jedinca môže predstavovať manipulácia s ním problém.

 

 

 

Na vrchnej časti takisto nájdeme molle systém a dvojicu zapínateľných sťahovateľných pásov. Rozopínajú sa pomocou plastových spon, rovnakých aké služia k otvoreniu hlavnej časti. Nájdeme tu aj Velcro panel, pre nejakú nášivku, krvnú skupinu alebo menovku. Vrchná časť má v sebe aj dvojicu vreciek, jedno má zapínanie pomocou zipsu na zadnej strane, druhé je vnútorné.

 

 

 

Ruksak Raccoon 65l je rovnako ako jeho dvaja súrodenci 45 a 85 vyrobený z materiálu Cordura®, prakticky pri každom ruksaku od spoločnosti Wisport vyrobenom z tohto materiálu dávam do pozornosti aj 5 ročnú záruku. Všetky plastové častiznačkové od spoločnosti ITW Nexus® a sú z plastu Duraflex®.

 

 

 

Ruksak okolo pása spoľahlivo drží takýto popruh, je hrubo polstrovaný (cca. 2,5-3 cm) a z vnútornej časti pokrytý sieťkou pre lepší odvod vlhkosti. Plastová spona je 5 cm široká a popruh je plne nastaviteľný v šírke. Poteší aj malá plastová sponka na ľavej časti, jednoduchým zatlačením ju otvoríte a opäť zavriete.

 

 

 

Samotný nosný systém je povedal by som "srdcom" modelu Raccoon, ide o osvedčený systém FAS (Fully Adjustable System) ten Wisport dáva prakticky na všetky veľkoobjemové ruskaky, čím zabezpečuje pohodlné nosenie aj pri plnom vyťažení objemu. Nosné popruhy sú hrubá cca 1,5 cm a sú rýchloodpínateľné, nechýba ani zapínanie cez hrudník.

 

 

 

K modelu Raccoon 65l je už dodávaný aj "pršiplášť" na ruskak, ten je umiestnený v samostatnom vrecku v dolnej časti batoha, zapína sa pomocou suchého zipsu. Návlek je dostatočne veľký aby pri úplnom naplnení zakryl aj ruksak aj bočné prídavné kapsy a spoľahlivo ich ochránil pred dažďom či snehom. 

 

 

 

Raccoon 65l po odobratí prídavných káps vyzerá  úplne inak. Dostali sme z neho praktický štíhly ruksak s objemom 65 litrov vhodný aj do pohybu v stiesnejších priestoroch. Len podotýkam že ruksak má okrem hlavnej možnosti otvorenia aj otváranie v dolnej časti pomocou dvojcestného zipsu. Vnútro obsahuje jedno malinké vrecko a oddelenie pre hydratačný vak aj s očkom pre uchytenie.

 

 

Ak Vás ruksak Raccoon 65l zaujal nájdete ho aj na našej stránke a to konkrétne na tomto odkaze:

bit.ly/Wisport_Raccoon_65l_s_kapsami

 

 

Aj k tomuto ruksaku je pre Vás pripravené video, dozviete sa v ňom kde a aké kapsy ruskak ukrýva ako aj ďalšieho jeho členenie:

 

 

 

 

Ďakujem Vám za čas a záujem a verím že sa Vám článok aj video páčili, akékoľvek otázky či postrehy zanechajte v diskusii pod článkom alebo na youtube, rád na ne odpoviem.

 

 

 

 

Ruksak Raccoon 65l ideálny spoločník na dlhé pochody
09.09.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog