ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Extrémny objem ruksaka Raccoon 85l od Wisportu

Článok je zameraný na výhody a možnosti, ktoré nám ponúka Wisport vo svojom modele Raccoon 85l s prídavnými kapsami. Ide o veľký vojenský batoh s objemom 85 litrov a je teda určený k veľmi dlhým pochodom. 

 

 

 

Wisport Raccoon 85l poskytuje skutočne extrémny objem 85 litrov. Batoh ako je tento je určený hlavne k preprave výstroje a výzbroje na dlhšie trasy, napríklad pri LRP (Long Range Patrol). Wisport ponúka hlavne kvalitnejšie súčasti výstroje, vyrobené z kvalitných materiálov.

 

 

 

Väčšina povrchu ruksaka je pokrytá molle systémom, ten slúži na ďalšie rozšírenie ruksaka ako aj na pripnutie maskovacích prvkov v prírode. Po odstránení bočných prídavných káps nájdeme molle systém aj pod nimi, samotné kapsy sú ním taktiež pokryté. Každá kapsa má objem 9 litrov.

 

 

 

 

Po naplnení Raccoon 85 dobre drží tvar a dokáže aj samostatne "stáť" to môže občas prísť vhod.  Ruksak má v chrbtovej časti vyberateľné kovové výstuže, tvar drží hlavne vďaka nim. Celkovo je zadná časť ruksaka pomerne zložitá ale účelná

 

 

 

Chrbtová časť je to najpodstatnejšie pri ruksakoch na dlhé nosenie. Základom je dobré polstrovanie nosných ramenných popruhov a kvalitne hrubo polstrovaný pás, nakoľko práve ten nám musí stabilizovať bremeno na chrbte aby nedošlo k úrazu. Raccoon 85l má systém FAS (Fully Adjustable System).

 

 

 

 

Ramenné popruhyhrubé cca 1,5cm a rovnako ako ostatné časti ktoré sú v kontakte s telom nositeľa, sú pokryté sieťovinou pre ľahšie vetranie. Samozrejmosťou je aj možnosť zapínania okolo hrudníka, ako aj  úchyty pre hadičku z hydratačného vaku. 

 

 

 

 

Časť okolo pása je veľmi dobre polstrovaná a poskytuje oporu nielen bokom ale aj krížovej časti. Zapína sa pomocou 5 cm širokej plastovej spony a je plne regulovateľný. Rovnako ako si ho dokáže utiahnuť 45 kg vážiaca žena, tak ho dokáže uvolniť aj 120 kg vážiaci muž.

 

 

 

 

Všetky plastové prvky na ruksaku sú z plastu Duraflex® od spoločnosti ITW Nexus®, tá dodáva nielen Wisportu ale aj iným celosvetovo uznávaným značkám. Materiál na výrobu torza ruksaku je Cordura®, takže batoh znesie dlhšie aj tvrdšie používanie

 

 

 

Na tejto snímke je dobre viditeľná dvojica kovových výstuží (čierne pásy uprostred), po ktorých sa posúva vrchný diel nosného systému. Ja osobne meriam len 165 cm, takže mi je oveľa príjemnejšie posunúť si vrchnú časť nižšie, to sa dá pomocou dvojice sťahovateľných popruhov ktoré taktiež vidíme na fotke.

 

 

 

Na vrchnej časti nájdeme aj nosnú rukoväť, ruksak má aj dvojicu lepších pogumovaných rukovätí na zadnej strane. Pomocou pásov a plastových slučiek ktoré vidíte na snímke vyššie je možné regulovať výšku popruhov a jednak je možné odstrániť "čiapočku" ruksaka Raccoon.

 

 

 

Vrchná časť v sebe ukrýva aj dvojicu zipsovateľných vreciek, jedno je prístupné zvonku zo strany chrbta, druhé je ukryté na vnútornej časti. Zadne vrecko ktoré práve vidíte je stredne veľké, na nejaký pršiplášť, náhradné tričko a ponožky. 

 

 

 

Raccoon 85l disponuje aj možnosťou otvorenia z dolnej časti a to pomocou dvojcestného zipsu. Takáto možnosť je fajn ak potrebujete niečo zo dna a nechcete "prehrabávať" všetky veci v ruksaku. Spodná časť sa dá pomocou sťahovateľnej šnúrky a spony vnútorne oddeliť od zvyšku vecí v ruksaku, takže je vhodná aj na uloženie špinavého či mokrého vybavenia. V dolnej časti nájdeme aj nepremokavý nálvek na ruksak, takže nie je nutné ho dokupovať.

 

 

 

Vrchná časť nám poskytuje aj Velcro panel na nášivku či menovku. Plastové sponyz odolnejšieho plastu a poskytujú užívateľsky veľmi dobré možnosti. Práve vďaka sponám a pásom je možné prakticky na vrchu, spodok, boky a prednú stranu pripnúť ďalšie vybavenie ako stan či karimatku.

 

 

 

Ak Vás model Raccoon 85l s prídavnými kapsami zaujal, nádete ho aj na našej stránke:

bit.ly/Wisport_Raccoon_85l

 

 

Samozrejme ak k tomuto ruksaku mám pre Vás video recenziu, ukazujem v nej napríklad vrecká a vnútorné delenie:

 

 

 

 

Ďakujem za Váš čas a záujem a verím že sa Vám recenzia páčila a pomohla Vám pri výbere. 

 

 

 

Extrémny objem ruksaka Raccoon 85l od Wisportu
12.09.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog