ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Prečo si treba v Morakniv za taktickú sériu priplatiť?

V tomto blogu Vám prezradím niečo o taktickej sérii nožov od Morakniv. Táto švédska firma nám za posledné obdobie priniesla niekoľko taktických nožov, ktoré sa od pôvodoných modelov líšia len niektorými znakmi, pozrime sa spolu akými:

 

 

 

Nejde o zmenu u nožov ako takých, ale u púzdier, ktoré sa ku nim dodávajú. Taktické púzdra sú vybavené systémom MOLLE, ktorý je zložený s textilných, uchytných bodov s možnosťou pripnutia na taktickú vestu, ruksak alebo iné vybavenie. Túto výhodu určite ocenia príslušníci ozbrojených zložiek alebo priaznivci airsoftu.

 

 

 

 

V hornej časti taktického púzdra sa nachádza elastická poistka, ktorou si môžeme nože upnúť. Vďaka tejto poistke nám nôž pevne drží v púzdre a nemusíme sa obávať, že nám pri prudkých pohyboch vypadne. Taktické púzdro má textilný klip, ktorý si môžme navliecť na opasok, takže sa nemusíte obávať, že je nôž vhodný len na taktické vybavenie. Kvôli systému MOLLE sa taktické nože stávajú o čosi drahšie ako bežne verzie bez tohto systému.

 

 

 

 

Je už len na Vás, akú verziu si vyberietie či Tactical so systémom MOLLE alebo Bushcraft bez taktického systému upínania.

 

 

 

K článku sme s kolegom natočili video:

 

 

 

Nože nájdete aj v ponuke:

http://bit.ly/Noz_Tactical_ESHOP 
http://bit.ly/Noz_Tactical_SRT_ESHOP 
http://bit.ly/Noz_COMPANION_Tactical_ESHOP 
http://bit.ly/Noz_Pathfinder_ESHOP 


Ďakujeme za zhliahnutie videa veríme, že sa Vám bude páčiť. Prípade nejakých otázok nám napíšte komentár do diskusie. 

 

Prečo si treba v Morakniv za taktickú sériu priplatiť?
15.09.2015
Filip Pajunk
Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog