ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Praktická kapsa Bandicoot, spoločník do mesta aj do prírody

Helikon-Tex® vyrába vysoko odolné produkty medzi ktoré najnovšie patrí aj kapsa okolo pása Bandicoot. Nenápadná kapsička je vyrobená z materiálu Cordura®, plastu Duraflex® a zipsov YKK®.

 

 

 

Kapsa okolo pása Bandicoot je menšia všestranná kapsička na bežné používanie. Nevyzerá "militantne" a preto sa nemusíte báť, že by Vás zaraďovala do nejakej skupiny obyvateľstva.

 

 

 

 

Na zadnej strane nájdeme zipsovateľné vrecko na cennejšie veci. Prístup k tomu vrecku je naťažší pokým je kapsa na tele a teda je viac ako isté že akékoľvek pohyby vo vrecku by ste cítili. Bežec zipsu je vybavený kúskom paracordu pre ľahšiu manipuláciu.

 

 

 

Materiál použitý na výrobu tejto kapsičky je Cordura®, plast je Duraflex UTX® a zispy sú YKK® takže Helikon-Tex na materiáloch nešetril. Takáto kombinácia má za následok vysokú kvalitu a dlhú životnosť, takže Bandicoot nesklame ani náročnejších.

 

 

 

 

Bandicoot má vo vnútri hlavnej časti vyberateľný systém elastických popruhov pre množstvo vybavenia, či už pôjde o zásobníky alebo nôž, multitool, mobil či peňaženku. Elastické pásy je možné naplniť rôzne avšak nie sú dosť veľké pre zbraň.

 

 

 

Kapsa však pojme aj pištol veľkosti Compact, aj keď len neupevnene. Vďaka dvojcestnému zipsu ju dokážete vytiahnuť v celku rýchlo po krátkom tréningu. Dizajn kapsy zároveň prekrýva línie zbrane a teda ide o pomerne skryté nosenie, aj keď za cenu ťažšieho tasenia.

 

 

 

 

Po vybratí elastických pásov ( tie držia pomocou suchého zipsu) je možné do kapsy vložiť napríklad púzdro na zbraň aké sme už pri niektorých kapsách videli. Zadná časť vnútra je pokrytá prakticky celá Velcro panelom, takže ak už disponujete rôznym príslušenstvom nemal by byť problém ho do kapsy osadiť.

 

 

 

Detailnejší pohľad do vnútornej časti kapsy, ako vidíte protistranu tvorí sieťkované vrecko so zapínaním na zips, je vhodné na menšie predmety. Samozrejmosťou je aj pútko napríklad na kľúče. 

 

 

 

Elastické pásy po vybratí z kapsy, foto je len ilustračné, veci ktoré vypĺňajú nie sú na predaj. Menších pásov je päť, väčšie v zadnej časti sú dva. Trocha škoda je, že väčšie oddelenia sú v dolnej časti prešité, takže neumožňujú hlbšie zasunutie veci.

 

 

 

 

Na tejto snímke vidíte vrecko na prednej strane, rovnako ako rozsiahly Velcro panel. Aj toto vrecko má vo vnútri háčik pre uchytenie kľúčov alebo iného vybavenia. Rozmery kapsy sú: 25x10x16cm

 

 

 

Popruh je odopnuteľný, v príprade potreby aj na oboch stranách. Je plne dĺžkovo regulovateľný a vďaka svojej malej šírke ho je možné prevliecť aj do pútok od nohavíc. Jedna spona je plastová a druhá je kovová. Primárne sa ale Bandicoot zapína plastovou sponou.

 

 

 

Detailný záber na plastovú sponu z plastu Duraflex UTX®. Tento plast je vysoko odolný, je odskúšaný časom a využíva ho väčšina svetových výrobcov v tomto priemysle. Samozrejme že aj táto plastová časť môže byť zničená, ale je možné ju vymeniť.

 

 

 

Protikus plastovej spony na zapínanie pásu, táto časť je umiestnená pohyblivo na páse z Cordury, hlavne preto aby sa lepšie prispôsobila tvaru tela pri nosení a netlačila. 

 

 

 

Ako som už uviedol vyššie zipsy sú značkové YKK® o čom svedčí aj razenie na ich spodnej strane. Všetky zipsy sú YKK nie len hlavný. Celkovo musím vyzdvihnúť kvalitu spracovania, výber materiálov ako aj dobre zvládnuté riešenie všetrannosti kapsy vďaka vyberateľným pásom a veľkej Velcro časti.

 

 

 

Ak Vás kapsa zaujala nájdete ju aj na našej stránke: 

 

bit.ly/Kapsa_Bandicoot_Helikon-Tex

 

 

Samozrejme aj k tejto kapse mám pre Vás krátke video v ktorom ukazujem kapsu, všetky jej časti a vrecká:

 

 

 

 

Ja Vám ďakujem za čas a záujem a pevne verím že sa Vám recenzia páčila.

 

 

 

 

Praktická kapsa Bandicoot, spoločník do mesta aj do prírody
18.09.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog