ArmyOriginal / Blog / Vybavenie / Slušné stolovanie v prírode? Žiadny problém s kempingovým boxom Wildo

Wildo® kempingový box je ľahká a praktická pomôcka do prírody alebo na chatu. Váži doslova pár gramov a nezaberá ani veľa miesta v ruksaku, takže je ideálnym spoločníkom na stanovačku alebo survival.

 

 

 

Kempingový box od Wildo® je vyrábaný vo Švédsku pre spoločnosť Helikon-Tex®, preto aj nájdeme logá Helikon-Texu na hrnčekoch. Dodávaný je v praktickej malej škatuli s priesvitným vrchom.

 

 

 

Tento box je skutočne vyrobený vo Švédsku a nie niekde v Čínskej ľudovej republike, takže sa nemusíte báť pochybnej kvality výrobných materiálov.

 

 

 

Všetky diely naskladané na sebe, skutočne celý set nezaberá veľa miesta a ani neváži nejako veľa, takže si ho v ruksaku skutočne len ťažko všimnete. Na druhej strane pri jedle Vás veľmi poteší, hlavne v prírodných podmienkach.

 

 

 

 

Nástroj ktorý slúži ako všetko. Ide o kombináciu vidličky-lyžičky a noža. Vidlička a nôž sú ľahko použiteľné, používanie tohto nástroja ako lyžice, bude vyžadovať aj trochu tréningu aby ste si nevyliali polievku skrz vidličku.

 

 

 

 

Veľmi vydarenou súčasťou je aj korenička, tá je predelená na tri časti, každá má vlastné otvory v dolnej časti, takže ak si zvolíte napríklad kombináciu soľ, peper a paprika tak máte možnosť jedlo pohodlne dochutiť. Častokrát sa jedlo z konzervy dá prehltnúť len tak že doň nasypete 20 gramov čierneho korenia a myslíte pritom na rezne od mamičky.

 

 

 

 

Dvojica "hrnčekov", samozrejme môžete obe tieto nádobky použiť ako hrnček, avšak na vodu a podobne je určená tá menšia vľavo. Väčšia nádobka je miska, či už na jedlo alebo na polievku. Aj vďaka jednoduchému skladaniu a rozkladaniu si viete zväčšiť objem alebo zmenšiť a ľahšie uskladniť v ruksaku.

 

 

 

 

Ako môžete vidieť na dne sa nechádza razenie, objem tejto misky je 6dl, žiaľ na hrnčeku objem vyrazený nie je. Materiál je Polypropylén, ako sami vidíte je recyklovateľný. Celá sada od Wildo je vyrobená vo Švédsku, nejde o nejaký nekvalitný výrobok.

 

 

 

 

 

Dve hlavné časti sady, vyššie vidíte hlavnú misku na jedlo, tá disponuje aj celkom pohodlným "uchom" pre lahšie držanie. Spodná miska slúži zároveň aj ako horný kryt, takže po jej otočení a nasunutí na druhý kus set zavriete. Nemusíte sa pri manipulácii báť ani troška pritlačiť, Polypropylén je ohybný, takže by ste mu nemali ublížiť.

 

 

 

Vrchná časť, ako vidíte nachádzajú sa tu dve logá, jedno od výrobcu Wildo®, druhé Helikon-Tex® prakticky ide o istý druh spolupráce, resp. Helikon-Tex je viac zameraný na oblečenie a textilné výrobky, ale zrejme pre svojích "skalných" fanúšikov si nechal vytvoriť aj tento kempingový box aby bola ich ponuka kompletná.

 

 

 

 

Poslednou súčasťou setu je aj takáto plastová doštička na krájanie potravín, má dierky či už na odtekanie tekutín pri krájaní, rôzne pretláčanie napríklad cesnaku alebo cesta ak si trúfate v prírode variť napríklad halušky. Každopádne táto časť je z troška tvrdšieho plastu takže tých zárezov by mala zniesť pomerne veľa, v boxe má svoje miesto a vždy sa ľahšie niečo krája na takomto niečom ako na pni od stromu alebo "na kolene". 

 

 

 

Ak Vás kempingový box od spoločnosti Wildo zaujal, nájdete ho aj na našej stránke:

 

bit.ly/Kempingovy_box_Wildo

 

 

Samozrejme ak k dnešnému blogu máme pre Vás krátku video recenziu, uvidíte v nej jednotlivé časti, ako aj skladanie setu dokopy či rozťahovanie hrnčekov.

 

 

 

 

Ja Vám ďakujem za čas a záujem, pevne verím že Vás článok aj video zaujali a poskytli Vám potrebné informácie.

 

 

 

Slušné stolovanie v prírode? Žiadny problém s kempingovým boxom Wildo
20.09.2015
Jakub Kuna

Recenzie

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog