ArmyOriginal / Blog / Porovnávame / Veľkosti od Pentagonu sa nerovnajú "našim" konfekčným veľkostiam

V tomto blogu by som sa zameral na veľkosti od Pentagonu (presnejšie nohavice a kraťasy) a to z dôvodu, že si ich dosť často mýlite s "Našimi" európskymi konfekčnými veľkosťami. Nemýľte si ich prosím, aj keď vypadajú ako súrodenci :). Ukážem a vysvetlím prečo.

 

 

Už dlhšiu dobu máme v ponuke oblečenie od Pentagonu a všimol som si jednu vec. Pri výbere veľkostí nohavíc, príp. kraťasov si mýlite Pentagon označenie s "Našim" konfekčným označením. Úplne Vás chápem, nakoľko to označovanie je veľmi podobné, ale v skutočnosti je to ináč.

 

 

PENTAGON NOHAVICE A KRAŤASY - VEĽKOSTI (PÁNSKE)

 

Pentagon vyrába nohavice a taktiež kraťasy v 12 rôznych veľkostiach od 38 do 60. Ako som spomínal, že sa označovaním podobá tým "naším" európskym konfekčným veľkostiam (ďalej len "N"EKV), ibaže ich označovanie sa viaže na šírku pásu. Ak si zoberiete nohavice od Pentagonu napríklad veľkosť 48, tak toto číslo vyjadruje veľkosť a zároveň šírku pásu v cm. Z toho si ľahko vyrátate obvod, keď vynásobíte 48cmx2=96cm. Veľkosť 48 má obvod v páse 96cm. Mimochodom veľkosti majú medzi sebou rozdiel iba 4cm, čo zaručí, že sadnú takmer každému.

 

Obr. 1: Tabuľka veľkostí nohavíc od Pentagonu

 

 

Link: http://bit.ly/nohavice_Pentagon_eshop

 

 

"NAŠE" PÁNSKE KONFEKČNÉ VEĽKOSTI

 

Práve s týmto označením si často mýlite veľkosti nohavíc a kraťasov od Pentagonu. Ako som písal, úplne Vás chápem, lebo pri pohľade na veľkosti to vypadá rovnako. Pozrite nižšie tabuľku.

 

 

 

Ako môžete vidieť tabuľku, tak tu celkom neplatia pravidlá ako pri Pentagone: veľkosť vyjadruje šírku pásu, alebo rozdiel medzi jednotlivými veľkosťami sú vždy 4cm.

 

 

VEĽKÉ POROVNANIE

 

Čáry máry, veľké porovnanie niektorých veľkostí. Môžete pekne vidieť, ako sa napríklad 50 ≠ 50.

 

 

Verím, že som Vám týmto blogom pomohol a vysvetlil, že rovnaké označenie nie vždy znamená rovnaká veľkosť (obvod v páse, dĺžka,...), to isté platí aj pri iných veľkostiach (S, M, L,...), pretože výrobcovia si veľkosti volia niekedy podľa seba. Preto odporúčam vždy sledovať veľkostné tabuľky pri oblečení a doplnkoch.

 

P.S.: a nezabúdajte, že NEmeriame pás priamo na sebe, ale si niekde položte Vaše nohavice a odmerajte, najlepšie krajčírskym metrom.

 

Link: http://bit.ly/nohavice_Pentagon_eshop

 

 

VIDEO

 

 

Veľkosti od Pentagonu sa nerovnajú "našim" konfekčným veľkostiam
05.09.2015
Roman Bozek

PREDAJ TOVARU
KOMUNIKÁCIA SO ZÁKAZNÍKOM

Zobraziť Komentáre
Facebook
Pinterest
YouTube
Blog