SFU vs. SFU-Next
25.11.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku som porovnal nohavice v strihu SFU v olivovom prevedení a nohavice SFU-Next vo farebnom vzore Camogrom od výrobcu Helikon-Tex.

Gridovaný a klasický fleece
04.04.2014
Marek Bôžek

Čo je flís "fleece"?

Ide o syntetický materiál, zložený najčastejšie zo 100% polyesteru, ktorého hlavná funkcia je tepelná izolácia. Mal by nás teda laicky povedané "zohrievať" Ako všetky syntetické materiály, aj flís sa vyvíja a sú dostupné rôzne kvalitatívne verzie. Postupne výrobcovia oblečenia používajú modernejšie technológie, ktoré umožňujú vyrobiť čoraz tenší a priedušnejší flís pri zachovaní rovnakých vlastností.

 

Materiály v textilnom priemysle
25.07.2014
Roman Bozek

V tomto blogu by som Vám chcel v krátkosti popísať využívané materiály v textilnom priemysle. S niektorými materiálmi sa môžete stretnúť či už vo Vašom šatníku, alebo v akomkoľvek obchode s oblečením. Verím, že tento blog Vám pomôže rozšíriť si obzor v materiáloch :)

 

Porovnanie nohavíc v strihu BDU
25.02.2014
Roman Bozek

V tomto článku by som chcel porovnať nohavice v strihu BDU, aký výrobcovia ich ponúkajú, z akých materiálov sú vyrobené, a zhruba na akej cenovej hladine sa momentálne pohybujú. Verím, že ak si niekto prečíta tento článok a plánuje si zakúpiť BDU-čka, pomôže mu pri rozhodovaní.

Sotshell vs. Hardshell
08.04.2014
Marek Bôžek

Softshell vs. Hardshell

Keď ľahký a mäkký materiál nazývame softshell, mohli by sme tvrdší, hrubší a ťažší materiál nazývať hardshell? Podľa mňa určite áno, aj som sa s týmto názvom stretol. Hardshell si už takú popularitu ako softshell nezískal a myslím, že aj to je dôvod, prečo v popisoch takýchto búnd tento termín nenájdete. Jednoducho bundu bude sotva niekto hľadať pod podobným výrazom. Ja som sa pojmu Hardshell a vlastne aj takémuto materiálu trošku povenoval vo videu.

Army slovník
15.12.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete význam niektorých vojenských skratiek a názvov. 

Blúzy ACU vs. CPU vs. SFU
28.01.2015
Martin Hrehuš

Chystáte si v najbližšej dobe kúpiť blúzu od výrobcu Helikon-Tex no neviete, ktorá z nich je tá správna voľba? Nasledujúci článok by vás mohol tak trochu nasmerovať. V článku som porovnával 3 blúzy v strihu SFU™, CPU® a ACU, v rovnakom farebnom prevedení Camogrom®.

Nohavice ACU vs. CPU vs. SFU NEXT
28.01.2015
Martin Hrehuš

V nasledujúcom článku som opäť porovnával nohavice od výrobcu Helikon-Tex. Na túto recenziu som vybral strihy ACU, CPU® a SFU NEXT®. ACU sú vyrobené podľa špecifikácií americkej armády a CPU® spolu s nohavicami SFU NEXT® navrhol a patentoval samotný výrobca. Všetky sú v rovnakom farebnom prevedení Camogrom®.

Symboly a značky ošetrovania oblečenia
21.02.2015
Roman Bozek

Tento článok by som rád venoval niečomu, čo Nám nejeden raz "vyčarilo" vrásky na tvári. A to sú symboly, alebo značky na visačke Vášho oblečenia. Keď sa pozrieme na visačku, spoznáme jeden, možno dva znaky. Je dobré ich poznať, alebo aspoň vedieť, kde nájsť vysvetlivky k symbolom. Nikto z Nás si predsa nechce zničiť oblečenie :).

 

 

Direct Action nie je Helikon-Tex
13.03.2015
Roman Bozek

Určite sa veľa z Vás stretlo s touto novou a pomerne mladou značkou. Hovoríme o Direct Action®, ktorá sa na trh dostala v roku 2014. Veľa z nás si myslí, že je to Helikon-Tex®, že to aj vyrába a je to ich akási "nová séria, alebo rada". Rád by som to celé uviedol na správnu mieru.

 

 

Širšie a užšie strihy nohavíc
14.03.2015
Roman Bozek

Pri komunikácii so zákazníkmi sa často stretávam s otázkou typu: Aké široké sú v stehnách nohavice X oproti nohaviciam Y? Nie vždy to viem povedať, pretože držať všetky tie miery v hlave nie je jednoduché, alebo to udávať do tabuliek tiež nie je najvhodnejšie. Snažím sa im to povedať iným spôsobom, ako číslami. Však si viete predstaviť - dlhé rady a stĺpe čísel... malo by to skôr opačný efekt.

 

 

Ako si vybrať správnu veľkosť nohavíc na internete?
02.04.2015
Roman Bozek

V tejto téme by som sa rád povenoval meraniu - konkrétnejšie meraniu nohavíc. Veľa z nás už nakupuje na internete oblečenie, no niektorí ste takýmto spôsobom ešte nenakupovali. Možno sa rozhodujete, či to skúsiť. Môžem Vám povedať, že u nás sa nemusíte obávať nákupu online :) Ale poďme k veci.

 

Prečo nie sú farby rovnaké?
16.06.2015
Roman Bozek

Mnoho z Vás sa pri nakupovaní cez internet určite stretlo s tým, že po otvorení balíka neboli farby rovnaké, ako ste si predstavovali a ako boli zobrazené na monitore. Prečo je to tak, by som Vám rád vysvetlil v tomto blogu.

Do akej oblasti sa zaraďujú Špeciálne jednotky USA?
05.06.2015
Martin Hrehuš

V tomto článku som vám urobil krátky štruktúrovaný prehľad, kde sa zaraďujú Špeciálne jednotky USA (Special forces) a dozviete sa aj pár informácií o ich uniformách.

Akými rôznymi spôsobmi sa môžete prekliknúť na náš blog?
19.06.2015
Martin Hrehuš

V tomto krátkom článku vám vysvetlím všetky spôsoby, akými sa môžete dostať na náš blog. Tiež sa dozviete, čo všetko na našom blogu môžete nájsť.

Veľkosti od Pentagonu sa nerovnajú "našim" konfekčným veľkostiam
05.09.2015
Roman Bozek

V tomto blogu by som sa zameral na veľkosti od Pentagonu (presnejšie nohavice a kraťasy) a to z dôvodu, že si ich dosť často mýlite s "Našimi" európskymi konfekčnými veľkosťami. Nemýľte si ich prosím, aj keď vypadajú ako súrodenci :). Ukážem a vysvetlím prečo.

Obľúbené farby
Autori
Marek Bôžek

Marketing
Nákup tovaru

Roman Bôžek

Predaj tovaru
Komunikácia so zákazníkom

Martin Hrehuš

Recenzie
Popisy produktov

Jakub Kuna

Recenzie

Facebook
Pinterest
YouTube
Blog