Nové outdoorovo-taktické kraťasy vs. Taktické kraťasy (Helikon-Tex)
03.08.2015
Marek Bôžek

Helikon-Tex sleduje trendy vo vývoji materiálov a posúva svoju ponuku aj outdoorovým smerom. Ide o veľmi zaujímavé produkty, pretože si zachovávajú praktické prvky taktického oblečenie (farby a vzhľad), pri tom sú vyrábané z materiálov vhodných na šport, turistiku a iné náročné outdoorové aktivity.

Kedy používať vojenské termoprádlo Level 1 a kedy Level 2?
18.07.2015
Marek Bôžek

Termo prádla Level 1 a Level 2 patria medzi základné vrstvy oblečenie, v tomto blogu sa dozviete, ako si vybrať tú správnu.

Ktoré veci by ste pri nákupe kraťasov cez internet nemali prehliadnuť?
17.05.2015
Marek Bôžek

Nespoliehajte sa len na to, ako vyzerajú kraťasy na obrázku, pozrite si aj tabuľku veľkostí a rozmery z nej porovnajte s Vašimi kraťasmi, ktoré zvyknete nosiť a veľkostne Vám vyhovujú.

Obšírnejšie informácie a rôzne zaujímavosti o bunde ECWCS II
06.05.2015
Martin Hrehuš

Môj ďalší blog je o bunde ECWCS II od výrobcu Helikon-Tex. Dozviete sa informácie o veľkosti, strihových prvkov a materiálovom zložení.

Pár dôležitých vecí, ktoré by ste o nohaviciach ECWCS II mali vedieť
29.05.2015
Martin Hrehuš

V minulom článku som Vám už predstavil ochranný odev ECWCS II. Venoval som sa konkrétne bunde. Tento článok je tak trochu jeho pokračovaním, so zameraním na nohavice.

Mikina Alpha zo špeciálného a neobyčajného flísového materiálu
18.02.2015
Martin Hrehuš

V článku sa dočítate viac informácií o mikine Alpha Grid Fleece od výrobcu Helikon-Tex. Recenzoval som ju vo farebnom prevedení Coyote. 

Nohavice v užšom vojenskom strihu BDU 2.0 od Pentagonu
17.03.2015
Martin Hrehuš

Už máte dosť širokých maskáčových nohavíc a chceli by ste vyskúšať niečo nové? Vylepšená verzia nohavíc BDU 2.0 zaujala aj mňa, a preto som o nej napísal krátky článok.

Teplá flísová bunda Classic army v jednoduchom strihu
18.02.2015
Martin Hrehuš

V článku som recenzoval flísovú bundu Classic Army od výrobcu Helikon-Tex v olivovo čiernej farbe. Dozviete sa obšírnejšie informácie o samotnom strihu, farebnom prevedení a výbere správnej veľkosti. 

BLÚZA CPU
17.06.2014
Martin Hrehuš

V tomto blogu som recenzoval jednu skvelú uniformu, s ktorou som bol od prvej chvíle veľmi spokojný. Niektorí z Vás už možno zo samotného názvu uniformy vedia o čom je "reč". Uniforma má názov CPU® (Combat Patrol Uniform) a tento skvelý strih navrhol a patentoval výrobca Helikon-Tex. Od roku 2010 je dokonca tento strih používaný v Poľských ozbrojených silách. V tomto Blogu sa budem konkrétne venovať iba k samotnej blúze. 

Nohavice CPU
29.06.2014
Martin Hrehuš

V nasledujúcom BLOGU sa dočítate viac informácií o samotných nohaviciach v strihu CPU®. Z minulého článku, Blúza CPU, už vieme, že tento strih vyrobila vyvinula firma Helikon-Tex. Uniforma tejto spoločnosti sa preslávila až do takej miery, že ju v roku 2010 začali používať Poľské ozbrojené sily (Polskie siły zbrojne).

 

Blúza PCS
12.11.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete viac informácií o blúze v strihu PCS od výrobcu Helikon-Tex. Uniformu, Personal Clothing System, v súčasnej dobe používajú vojaci Britskej armády. 

Nohavice PCS
19.11.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku som recenzoval nohavice v strihu PCS (Personal Clothing System) vo farebnom prevedení MP Camo od výrobcu Helikon-Tex.

Blúza ACU Pentacamo
06.10.2014
Martin Hrehuš

V úvode tohto článku by som Vám rád predstavil gréckeho výrobcu Pentagon, ktorý sa na trhu preslávil výrobou kvalitných vojenských produktov. V tomto blogu som si pre Vás ako recenziu, od tejto firmy, pripravil blúzu v strihu ACU (army combat uniform) v maskovacom prevedení Pentacamo®, ktoré navrhla a patentovala samotná firma Pentagon. Vo chvíli, keď píšem tento článok ho oficiálne nevyužíva žiadna armáda a pokiaľ viem ani iná ozbrojená zložka.

Nohavice ACU Pentacamo
08.10.2014
Martin Hrehuš

V minulom článku som predstavil gréckeho výrobcu Pentagon a blúzu vo farebnom prevedení Pentacamo.

Obsah tohto blogu bude zameraný na nohavice v strihu ACU v prevedení Pentacamo. Nejedná sa však o klasický strih ACU, ktorý všetci dobre poznáme. Tieto nohavice obsahujú určité vylepšenia, ktoré podľa môjho názoru strih ACU rozhodne obohacujú.

Blúza BW Flecktarn
22.10.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete informácie o Originálnej maskáčovej blúze, ktorú v súčasnej dobe používa Nemecká spolková armáda (BUNDESWEHR).

Nohavice BW Flecktarn
24.10.2014
Martin Hrehuš

V tomto blogu nájdete informácie o strihu, veľkosti a materiálovom vyhotovení nohavíc BW, ktoré sú vo farebnom prevedení Flecktarn. Nohavice sú v súčasnej dobe používané vojakmi Nemeckej spolkovej armády BUNDESWEHR.

Blúza SFU
18.04.2014
Martin Hrehuš
Nasledujúci článok je zameraný na blúzu v strihu SFU™ (Special Forces Uniform) od výrobcu Helikon-Tex. Z článku sa dozviete bližšie informácie o samotnom strihu, veľkostnom prevedení a materiálovom vyhotovení. 
Blúza MCCUU
17.08.2014
Martin Hrehuš

Americká námorná pechota USMC bola ako prvá zložka Amerických ozbrojených síl, ktorá nahradila uniformu BDU novým vylepšeným strihom MCCUU a novým maskovacím prevedením Marpat.

V tomto článku sa dozviete základné informácie o strihu blúzy MCCUU a budem veľmi rád ak svoj názor na túto uniformu napíšete dole do diskusie.

Nohavice MCCUU
17.08.2014
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete informácie o strihu nohavíc MCCUU, ktoré v súčasnej dobe používajú vojaci Americkej námornej pechoty USMC. Tento strih nohavíc MCCUU nahradil v zložke USMC predchádzajúci strih BDU, ktorý sa používal vo všetkých zložkách Amerických ozbrojených síl (US ARMED FORCES).

 

Slovenský upgrade na AOR2 socom
16.02.2014
Martin Hrehuš

Maskáčovú blúzu TDU Raider II od výrobcu Claw Gear, ktorá je vlastne súčasť firmy Invader Gear, v maskovacom prevedení Socom AOR2 som si zakúpil už vo pred so skrytým úmyslom. Chcel som ju prerobiť na blúzu v "strihu" OSSR, čo si myslím, že sa mi tak trochu aj podarilo. 

Nohavice MOLESKIN BW
03.11.2014
Martin Hrehuš

Nemecká armáda Bundeswehr má pre svojich vojakov vyrobené aj teplejšie armádne oblečenie, ktoré je určené predovšetkým na nosenie a používanie do chladnejšieho obdobia. Jedným z týchto zimných produktov sú aj Zateplené nohavice MOLESKIN BW.

Bunda Patriot Helikon
08.11.2014
Martin Hrehuš

Teplá Flísová bunda PATRIOT od výrobcu Helikon-Tex v našej ponuke rozhodne nesmie chýbať. V tomto blogu sa o tejto bunde dozviete viac podrobnejších informácií o jej samotnom strihu, materiálovom vyhotovení a o správnom veľkostnom výbere.

Bunda ARTAXES
28.01.2015
Martin Hrehuš

Dnes som recenzoval bundu Artaxes od výrobcu Pentagon. Dozviete sa rozsiahlejšie informácie o samotnom strihu a veľkostnom prevedení. 

Nemecká bunda KONGO Flecktarn
30.10.2014
Martin Hrehuš

Nemecká armáda Bundeswehr má k svojej štandardnej uniforme (blúza nohavice) pričlenenú aj bundu, ktorej sa inak hovorí KONGO. Ide o originálny produkt Nemeckej armády a v tomto článku som ho recenzoval vo farebnom prevedení Flecktarn.

Nemecký prešivák BW
09.11.2014
Martin Hrehuš

Nemecký prešivák BW je vhodný predovšetkým ako stredná vrstva pod bundu, prípadne blúzu. Ide o originálny produkt používný vojakmi Nemeckej armády Bundeswehr. V tomto článku som ho recenzoval v Olivovej farbe.

Taktické tričko
10.02.2014
Martin Hrehuš

Taktické tričko je podľa môjho názoru jeden z najlepších produktov. Je to perfektná kombinácia trička a blúzy (ak to môžem tak nepriamo napísať). 

Barety-farebné rozlíšenie v OSSR
25.11.2014
Martin Hrehuš

V tomto krátkom článku som recenzoval Čiernu francúzsku baretu od výrobcu Pentagon. Taktiež si v článku povieme aj niečo o baretách používaných v OSSR.

Softshell
04.04.2014
Marek Bôžek


Softshell všeobecne

Prvýkrát som pojem "softshell" počul asi pred 4 rokmi. Dopátral som sa ku rôznym všeobecným popisom, ktoré hovorili, že ide o ľahký materiál, ktorý by mal byť vodeodolný, vetruodolný a taktiež by mal mať dobrú priedušnosť pri čo najlepšej tepelnej izolácii. Samozrejme izolácia je myslená v tom zmysle, že jednoducho nebudete vlastným teplom resp. vlastnou energiou vykurovať okolie :)

 

Hľadáte detailnejšie informácie o nohaviciach SFU NEXT?
09.06.2015
Martin Hrehuš

Na našom blogu nájdete články, v ktorých som tieto nohavice prevažne porovnával. Tentokrát sme ich nafotili počas turistiky v prírode. 

Neviem sa rozhodnúť medzi bavlnenými a ripstopovými UTP ?
20.06.2015
Roman Bozek

Určite mnohí poznáte populárne UTPčka od Helikonu. Tí, ktorí už vlastnia obidva varianty (prípadne aj Jeansové) a chcú si rozšíriť šatník o ďalšiu farbu, problém pri výbere zrejme nebude. Ale tí, ktorí s nimi skúsenosti nemali, je rozhodnutie trochu ťažšie. Rád by som Vám pri výbere poradil, po ktorých siahnuť.

Bližší pohľad na strihové prvky flísovky Infantry
30.06.2015
Martin Hrehuš

Z nasledujúceho článku sa dozviete obšírnejšie informácie o flísovke Infantry od výrobcu Helikon-Tex. Recenzoval som ju vo farebnom prevedení čierna/ PL woodland.

7 vrstiev ochranných uniforiem APCU
17.06.2015
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete základné informácie o ochrannom, sedem vrstvovom systéme APCU. 

Klimatické vrstvenie ochranných uniforiem APCU
06.07.2015
Martin Hrehuš

V tomto článku sa dozviete viac informácií o tom, ako rôzne sa dajú skombinovať jednotlivé vrstvy ochranného systému APCU.

LEVEL 3 v americkom letectve USAF
01.07.2015
Martin Hrehuš

V článku uvidíte tretiu vrstvu ochranného systému na vojakoch amerických vzdušných síl (US Air Force).

Funkcie 7 vrstiev uniformy APCU
07.07.2015
Martin Hrehuš

Dnes si niečo povieme o funkciach jednotlivých LEVELOV sedemvrstvového ochranného systému APCU.

Nemôžeš mať všetko. Buď jedno, alebo druhé.
04.07.2015
Roman Bozek

Ak sa práve rozhodujete (alebo sa niekedy rozhodovať budete), nedávajte si príliš vysoké požiadavky na to, čo všetko by mala napr. bunda, alebo nohavice spĺňať. Prečo, tak to Vám skúsim vysvetliť v tomto blogu.

Cena nie je to najdôležitejšie pri nakupovaní! Prečo?
17.08.2015
Roman Bozek

Tento blog píšem pre Vás preto, aby ste pri nakupovaní nebrali cenu ako najhlavnejší parameter, ale zvážili aj iné silné stránky produktu, ktoré sú podľa mňa hodnotnejšie.

Vysvetlenie správnej kombinácie voľnejšieho a užšieho strihu
27.07.2015
Martin Hrehuš

V tomto článku vám už ukážem, konkrétnejšie spôsoby kombinácie jednotlivých flísových a softshellových búnd. 

Prehľad nepremokavých búnd od výrobcu Helikon-Tex
23.07.2015
Martin Hrehuš

V článku som vám spracoval aktuálnu ponuku nepremokavých búnd od výrobcu Helikon-Tex. Taktiež sa dozviete, z akých vrstiev sa skladá materiál týchto búnd.

 

Spôsob vrstvenia APCU ako inšpirácia (7 levelov)
23.07.2015
Marek Bôžek

Pre zrozumiteľnejšie vysvetlenie správneho obliekania, sa na Army Original zameriavame na 7-vrstvový ochranný systém. Na tomto systéme vysvetľujeme, ako správne jednotlivé vrstvy medzi sebou kombinovať. 

Aké sú výhody a nevýhody membrány pri oblečení a obuvi?
19.09.2015
Marek Bôžek

Membrána je výborný vynález, ktorý má za úlohu zvýšiť celkovú vodeodolnosť a vetruodolnosť oblečenia pri zachovaní čo najväčšej priedušnosti. Zvykne sa hovoriť, že membrána zvyšuje komfort pri nosení. Je to nazoaj tak? Ak áno, v akom zmysle ten komfort zvyšuje.

Obľúbené farby
Autori
Marek Bôžek

Marketing
Nákup tovaru

Roman Bôžek

Predaj tovaru
Komunikácia so zákazníkom

Martin Hrehuš

Recenzie
Popisy produktov

Jakub Kuna

Recenzie

Facebook
Pinterest
YouTube
Blog