ArmyOriginal

Tactical Foodpack Dehydrované jedlo zelenina s ryžou 100g, Tactical Foodpack

Produkt je momentálne vypredaný

  • Kód produktu: TAC-002302
  • Hmotnosť produktu: 0,1000kg
7,90 € Cena s DPH

informujte ma o dostupnosti

Približný termín naskladnenia nie je v tejto chvíli známy. Vyplňte tento formulár a dozviete sa o opätovnom naskladnení ako prvý.

ĎAKUJEME. O DOSTUPNOSTI TOVARU VÁS BUDEME INFORMOVAŤ EMAILOM.

Popis produktu

Hmotnosť: 100g (v suchom stave)
Energetická hodnota: 645 kcal (2608 kJ)

Lyofilizované jedlo Tactical Foodpack zelenina s ryžou . Táto potravinová dávka je ľahká na prenášanie a prípravu, vyrobená bola procesom dehydratácie mrazom. Tactical Foodpack vznikol v Estónsku, ako náhrada, za nevyhovujúce potravinové dávky pre vojakov.

Zloženie: ryža, čerstvá kapusta, fazuľa, paradajková omáčka, repkový olej, mrkva, zeler, kukurica, cukor, korenie, soľ.

Príprava tohto veľmi chutného jedla, ktoré je dehydrovanom stave veľmi ľahké, kompaktné a teda aj ľahko prenášateľné, je pomerne jednoduchá.

Existujú 4 rôzne spôsoby ako jedlo pripraviť:

1. Príprava zaliatím horúcou vodou: Prevaríme 300ml čistej vody, otvoríme Tactical Foodpack, vyberieme vrecko pohlcujúce vlhkosť, nalejeme 300ml horúcej vody priamo do dehydrovaného jedla, premiešame, sáčok opätovne uzavrieme a necháme 8 minút. Po 8-mich minútach je jedlo pripravené a môžeme ho konzumovať.

2. Príprava studenou vodou a ohrevom na zdroji tepla: Otvoríme Tactical Foodpack, vyberieme vrecko pohlcujúce vlhkosť, nalejeme 300ml studenej vody, premiešame, sáčok s jedlom položíme na zdroj tepla (otvorený oheň, plynový,benzínový alebo alkoholový varič). Keď sa voda zohreje, sáčok s jednom zložíme zo zdroja tepla, uzavrieme ho a necháme cca. 8 minút. Po cca 8-mich minútach je jedlo pripravené a môžeme ho konzumovať.

3. Príprava pomocou chemickej ohrevnej kapsule: Otvoríme Tactical Foodpack, vyberieme vrecko pohlcujúce vlhkosť, nalejeme 300ml studenej vody, premiešame, opätovne sáčok s jedlom uzavrieme, následne ho vložíme do špeciálneho obalu na ohrev, podľa návodu aplikujeme správne množstvo vody, pridáme ohrevnú kapsulu, celý obal uzavrieme a necháme vodu s kapsulou ohriať Tactical Foodpack. Po cca. 15-20 minútach je jedlo pripravené a môžeme ho konzumovať.

4. Príprava na studeno: Otvoríme Tactical Foodpack, vyberieme vrecko pohlcujúce vlhkosť, nalejeme 300ml studenej vody, premiešame, opätovne sáčok s jedlom uzavrieme a necháme ho približne 18-20 min. Po uplynutí cca 18-20 min. je jedlo rehydrované a pripravené. V tomto prípade sa jedlo rehydruje a je vhodné na konzumáciu ale ostáva studené !