ArmyOriginal

Helikon-Tex Kraťasy OTS VersaStrecth® Lite čierne, Helikon-Tex

  • Kód produktu: HEL-002730
  • Hmotnosť produktu: 0,260kg - 0,310kg
49,90 € Cena s DPH

Tabuľka veľkostí

Veľkosť Šírka pásu nameraná na kraťasoch Dĺžka kraťasov Dĺžka od rozkroku Šírka spodnej časti kraťasov
S 40 cm 54 cm 26 cm 26 cm
M 43 cm 55 cm 26,5 cm 27 cm
L 45 cm 58 cm 28 cm 27,5 cm
XL 47 cm 59 cm 29 cm 28,5 cm
XXL 50 cm 60 cm 29 cm 29,5 cm
3XL 52 cm 61 cm 30 cm 31 cm

Kraťasy OTS® Lite od Helikon-Tex sú v stredne širokom až užšom strihu, ktoré nielen výborne sedia na postave, ale vďaka super-elastickému materiálu poskytujú zároveň vysoký komfort pri pohybe.

Sedia výborne, stačí si len vybrať tú správnu veľkosť. Odporúčame vyberať veľkosť, ktorú zvyknete bežne nosiť.

Najpresnejšia metóda pre výber správnej veľkosti je meraním: Odporúčame merať svoje kraťasy a miery následne porovnávať s tabuľkou vyššie.

PRÍKLAD:

Zmeriam šírku pásu na svojich kraťasoch, ktoré mi veľkostne vyhovujú a sú v podobnom stredne širokom strihu a následne vyberiem v tabuľke v stĺpci "Šírka pásu nameraná na kraťasoch" čo najbližší údaj. Kraťasy by mali byť pri meraní zapnuté a len veľmi mierne natiahnuté.

Podľa ostatných údajov v tabuľke si môžem overiť dĺžku a ďalšie rozmery, ktoré mi pomôžu lepšie si predstaviť strih.

Údaj 11" vyjadruje dĺžku kraťasov od rozkroku (ca. 58cm celková dĺžka).

Popis produktu

Materiál: 93% Nylon, 7% Spandex (120 g/m2) - Versastrech® Lite
S vrstvou Teflon® od firmy DuPont™
Materiál je elastický v 4 smeroch

Kraťasy OTS 11" Lite z novej série Outback Line sú postavené na dizajne taktických nohavíc UTP®. V porovnaní s jej predchodcom je materiál ľahší a lepšie sedí na postave: OTS 8.5" (190 g/m2) a OTS 11" Lite (120 g/m2).

Strih je prispôsobený do letného teplého počasia a ponúka extra komfort pri pohybe. Majú všestranné využitie a to pre outdoorových nadšencov, na bežné nosenie, tiež záchranárske zložky a ďalšie iné outdoor aktivity. Materiál je veľmi ľahký, pružný (v 4 smeroch), oderuvzdorný (nylon), čo oceníte hlavne na turistike, kde sa počíta každé kilo. Na materiáli je použitá Teflon® ochrana, ktorá zabezpečí to, aby bol materiál odolnejší voči nečistotám a vode.

Krátke nohavice Outdoor Tactical Shorts 11" Lite majú elastický pás (na zadnej strane je gumička) pre pohodlnejšie nosenie. Zapínanie nie je klasicky na gombík, ale na kvalitný Velcro suchý zips, ktorý si kvalitu zapínania drží aj po dlhej dobe. Po obvode pása sú široké pútka na opasok (do 5cm). V páse sú úchytky na kľúče. Zips YKK® "zipper fly" často používaný v džínsoch a iných civilne nosených nohaviciach. Nemajú klasické zapínanie na gombík, ale na suchý zips. Po stranách dve priestranné vrecká, ktoré majú na vrchnej časti zdvojenú látku pre lepšie uchytenie noža atď. Dve zadné vrecká, v ktorých sú dve menšie vrecká na svietidlo, nôžík a pod. Dve stehenné cargo kapsy na YKK® zips vhodné na predmety, ktoré Vám vďaka zipsu nevypadnú. Vedľa nich vrecká na smartphone a pod. so zapínaním na suchý zips. Vnútro všetkých vreciek je z pevného sieťkovaného materiálu.


Vrstva Teflon™, ktorá chráni pred vodou a nečistotou

Neviditeľná teflónová vrstva vydrží niekoľko praní, výrobcovia zvyknú uvádzať desiatky praní, no my máme skúsenosti, že to vydrží asi 10 praní, prípadne sa pri zriedkavom praní zničí skôr a to tak, že sa jednoducho zoderie pri intenzívnom nosení. Je to výhoda najmä na začiatku, nakoniec na kraťasoch alebo nohaviciach na bežné použitie nejde a nič, čo by malo byť nevyhnutnosťou.

Kraťasy OTS Lite od Helikon-Tex

Video ukážka týchto nových kraťasov od výrobcu Helikon-Tex, ktoré vynikajú svojou ľahkosťou, elasticitou a vodeodolnosťou.