ArmyOriginal

Helikon-Tex Kresadlo FIRESPARK, Helikon-Tex

Produkt je momentálne vypredaný

  • Kód produktu: HEL-000661
  • Hmotnosť produktu: 0,0500kg
17,50 € Cena s DPH

informujte ma o dostupnosti

Približný termín naskladnenia nie je v tejto chvíli známy. Vyplňte tento formulár a dozviete sa o opätovnom naskladnení ako prvý.

ĎAKUJEME. O DOSTUPNOSTI TOVARU VÁS BUDEME INFORMOVAŤ EMAILOM.

Popis produktu

Materiál: Horčík, hliník, Paracord 550

Výborná pomôcka pre trampov, skautov a ostatných, ktorí majú radi prírodu. Oheň zapálite iskrou z kresadla pomocou vrchnej hrany noža, alebo iným oceľovým ostrým predmetom. Vznikajú tak mohutné iskry o teplote až 3000°C. Kresadlo Firespark od Helikonu funguje aj keď je mokré, stačí ho len trochu utrieť, čo je veľká výhoda oproti zápalkám, alebo zapaľovaču.

Rukoväť kresadla je hliníková, a čo je hlavné je dutá a otvára sa skrutkovaním. V tomto priestore môžete mať napr.: tablety na dezinfekciu vody, bankovky, suché piliny a pod. Na vrchnej časti je uchytený paracord 550, vďaka čomu je manipulácia pohodlnejšia, prípadne si môžete kresadlo zavesiť na karabínu.

Parametre:
Celková dĺžka: 11,8 cm
Dĺžka kresacej časti: 6,8 cm
Priemer (tyčky): 1 cm
Hmotnosť: 50 g

Popis kresadla Firespark vo videu

V tomto krátkom video popise sa dozviete potrebné informácie o kresadle Firespark od Helikon-Texu. Na príprave tohto kresadla sa podieľal aj známy outdoor nadšenec Survivaltech.pl

Video ku kresadlu Firespark Helikon

Video ukážka, ako funguje kresadlo od výrobcu Helikon-Tex. Tento model sa radí do línie BUSHCRAFT. Práve spomínaný SurvivalTech pomáhal pri tvorbe dizajnu a účelu kresadla Firespark, taktiež ho v tomto videu aj predstavil.

Fotografie ku kresadlu Firespark Helikon-Tex

Pozrite si pekné fotografie priamo od výrobcu Helikon-Tex.