ArmyOriginal

Primus Plynová kartuša Winter 230g, Primus

  • Kód produktu: PRI-002288
  • Hmotnosť produktu: 0,3550kg
9,90 € Cena s DPH

Popis produktu

Materiál: 25% Propan, 70% Butan, 5% Isobutan

Plynová kartuša obsahujúca 460ml super horľavej zmesi Butánu, Propánu a Isobutánu, ktorá sa využíva ako zdroj paliva pre plynové variče či ohrievače. Táto kartuša pochádza od švédskej značky Primus.

Kartuša Winter (zimná):
obsahuje super horľavú zmes určenú na chladné zimné počasie. Ideálne teploty pri tejto zmesi sú od +10°C do -22°C. Kartuša má štandardizovaný závit, vďaka čomu je vhodná pre rôzne variče a horáky. Je potrebné dávať pozor, aby sa nenachádzala v prostredí, kde hrozí viac ako 40°C, taktiež sa nesmie nachádzať v blízkosti ohňa.

Rozdiel medzi inými zmesami je aj v technológii Vapour Mesh, teda vloženom savom papieri, ktorý zväčšuje odparovaciu plochu, čím rastie tlak v nádobe a rýchlejšie sa mení skupenstvo z tekutého na plynné. Tento systém umožňuje využívanie plynových kartuší a varičov aj v nehostinných podmienkach pri nízkych teplotách.

Parametre:

Vhodné teploty: +10°C -22°C
Celková hmotnosť: 390g
Hmotnosť obsahu: 230g
Približný objem: 460ml
Rozmer: 10,5 x 8,5 cm

Detailný náhľad na set Star X2 1.0L od Fire-Maple v prírode

Detailná ukážka kempingového setu Star X2 od značky Fire-Maple v ktorej uvidíte celé balenie, ale aj praktické použitie pri ohrievaní 1.0L vody.
Star X2 obsahuje plynový varič s výkonom 2200W ako aj 1.0L hrnček s výmenníkom tepla, vďaka ktorému ušetríte až 30% paliva.

Titánový varič Blade 2 od Fire-Maple v detailoch

Detailná ukážka plynového variča Blade 2 Titanium od značky Fire-Maple, v ktorej uvidíte varič aj horieť.
Blade 2 váži len 135g a poskytuje maximálny výkon až 2800W.

Kartuše so "zimným plynom" od Primusu

Krátka ukážka plynovej kartuše od Primusu so zmesou určenou na mrazivé zimné podmienky.
Primus je švédska značka produkujúca množstvo kvalitných outdoor doplnkov a potrieb.

Rýchla príprava čaju s varičom Blade Fastboil

Varič Fastboil od značky Highlander spoločne s plynovou kartušou od Primusu, ktoré Vám zabezpečia rýchly a pohodlný ohrev vody v prírode.

Plynové kartuše Primus a ich využitie

Vysvetlenie rôznych vlastností plynových kartuší od švédskej značky Primus. Primus je švédska značka s outdoor vybavením, ktorá poskytuje tri verzie plynu - Summer Gas (letná zmes), Power Gas (3-sezónna zmes) a Winter Gas (Zimná zmes).

Plynové kartuše Winter 230g od Primusu

Krátka ukážka plynovej kartuše Winter 230g od švédskej značky Primus, v ktorej uvidíte všetky časti, závit ale dozviete sa aj o zložení.
Winter 230g je kartuša určená do teplôt od +10°C do -22°C.