ArmyOriginal

Carinthia® Spacák Eagle -5°C RAL7013, Carinthia

  • Kód produktu: CAR-000442
  • Hmotnosť produktu: 1,0200kg
102,90 € Cena s DPH

Popis produktu

Spacák Eagle -5°C RAL7013, Carinthia

Materiál: 
Izolácia: G-LOFT duté vlákno (600g)
Vonkajší materiál: Shellproof (100% Polyamidové mikrovlákno)
Vnútorné obloženie: Shelltrans (100% Polyamidové mikrovlákno)
Hmotnosť: 1020 g

Rozmery: 
Vhodný na postavu do 200 cm
Poskladaný má: šírku 16cm / Ø21 cm

Spací vak Eagle (v preklade Orol) je ľahký spací vak s mimoriadne malými rozmermi a minimálnou hmotnosťou. Radí sa medzi letné spacáky. Ak sa chystáte na letnú stanovačku (a pod.), určite splní vaše očakávania a zaručí komfortný spánok. Plášť voľne zapadá nad vnútornú konštrukciu a poskytuje ďalšiu vrstvu izolácie bez studených švov a iných spojov. Táto konštrukcia zaisťuje rezervu tepla. Počas teplejšieho počasia môže byť spodná časť otvorená obojsmerným zipsom, čím sa zaistí vetranie. Zips nie je blokovaný, takže sa môžete rýchlo a ľahko dostať von zo spacieho vaku.

Použité technológie:

Výplň G-LOFT plus: vyrobená z vysoko kvalitných dvojzložkových polymérov. Štruktúra výplne G-loft je v skutočnosti v mnohých smeroch podobná vysoko kvalitnému husaciemu páperiu. Trojrozmerné zvlnenie zaisťuje maximálnu elasticitu a mäkký povrch.

Tvar pripominajúci múmiu: tu zohrávajú veľkostné, váhové a tepelné kritériá najdôležitejšiu úlohu. Zúžená nožná časť znižuje váhu a veľkost spacáku. Hlavnou výhodou je však to, že je od kolien dole postupne stále menej vnútorného priestoru, čo umožňuje lepšie zahriatie a zlepšuje tepelný komfort. Nožná časť by nemala byt tak malá, aby chodidlá \"pretláčali\" izolačné vrstvy. Ako ideálny sa osvedčil lichobežníkový tvar.

Lichobežníková nožná časť: skúsenosti ukázali, že lichobežníkový strih poskytuje v normálnej spánkovej polohe maximálny priestor pre chodidlá. Nedotýkajú sa tak izolačnej vrstvy, takže nedochádza k vzniku studených miest. Tento strih taktiež poskytuje miesto na uskladnenie náhradného oblečenia.

Thermoflect: zvyšuje schopnosť spacieho vaku udržať teplo asi o 11 %. Thermoflect je riešením k zníženiu straty tepla vyžarovaného ľudským telom. Je to ultraľahká, pružná a priedušná textília s jedinečnou schopnosťou odrážať telesné teplo.

Jednoduchá vrstva, ktorá nie je prešívaná: v tejto ľahkej konštrukcii je vonkajší obal voľne pripevnený (bez spojov). G-LOFT ISO + náplň je prešívaná. V dôsledku toho sa vytvorí vzduchová medzera medzi prešívanou izolačnou vrstvou a vonkajším plášťom, tým sa nevytvárajú žiadne "studené" švy.

Dvojcestný zips: všetky armádne spacáky Carinthia sú vybavené dvojcestným zipsom. Jazdec na hornej strane nemá blokovanie a umožňuje rýchle a jednoduché vykĺznutie zo spacieho vaku. Jazdec dole je s blokovaním a je ideálny pre reguláciu vetrania. Dĺžka zipsu je 150 cm.

Parametre: 
Komfortná teplota: +10°C
Extrémna teplota: -5°C

Ukážka spacákov značky Carinthia

V tomto zázname z Live vysielania, venovaného spacákom od značky Carinthia, sa dozviete  viac o ich materiáloch, teplotných odolnostiach ako aj rozmeroch v zabalenom stave. 

GT.ArmyOriginal.Web.Application.DTOs.Requests.CommentForm

Ďakujeme za vašu reakciu

GT.ArmyOriginal.Web.Application.DTOs.Requests.CommentForm

Ďakujeme za vašu reakciu