ArmyOriginal

Lowa Taktická obuv ZEPHYR GTX Hi TF coyote, Lowa

Predaj tohoto produktu bol ukončený.

  • Kód produktu: LW-513BB
  • Hmotnosť produktu: 1,215kg - 1,500kg

informujte ma o dostupnosti

Približný termín naskladnenia nie je v tejto chvíli známy. Vyplňte tento formulár a dozviete sa o opätovnom naskladnení ako prvý.

ĎAKUJEME. O DOSTUPNOSTI TOVARU VÁS BUDEME INFORMOVAŤ EMAILOM.

Tabuľka veľkostí

Veľkosť Dĺžka vložky
UK 7 (41) 26,5 cm
UK 7.5 (41.5) 27 cm
UK 8 (42) 27,5 cm
UK 8.5 (42.5) 28 cm
UK 9 (43.5) 28,5 cm
UK 9.5 (44) 29 cm
UK 10 (44.5) 29,5 cm
UK 10.5 (45) 30 cm
UK 11 (46) 30,5 cm
UK 11.5 (46.5) 31 cm
UK 12 (47) 31,5 cm

Popis produktu

Materiál: Hydrofóbna brúsená koža, CORDURA®
Membrána: Gore-Tex® vodeodolný a priedušný s klimatickou stielkou
Medzipodošva: Komfotrné PU s Monowrap® rámovou konštrukciou pre pohodlie a stabilitu
Podošva: Cross
Dĺžka šnúrok pri veľkosti obuvi EU 43: ca. 161cm

Moderná vojenská obuv Zephyr GTX® Hi TF (Task Force) je vďaka svojej nízkej hmotnosti vhodná pre rýchle presuny v stredne náročnom a náročnom teréne. Má Gore-Tex® membránu, ktorá zaručuje vodeodolnosť. Vychádza z osvedčeného nižšieho modelu Zephyr Mid. Je vhodná do ľahšieho a stredne ťažkého terénu. Má uzavreté šnurovacie očká, čo robí obuv vhodnú aj pre zoskoky s padákom. V porovnaní s modelom GSG REVO GTX® Hi je mäkšia a ohybnejšia.

Podošva je značky Lowa typu Cross, medzipodošva je z komfortnej PU peny s Monowrap®, čo zabezpečuje komfortnejšiu chôdzu. Vrchný materiál je kombinácia brúsenej kože s oderuvzdornou, vzdušnou Cordurou®, čo oceníte najmä v horúcich letných dňoch.

Fotky od zákazníkov #13

Ďakujeme, že ste súčasťou Army Original. Svoje fotky nám môžete poslať na photo@armyoriginal.sk

Vysoká taktická obuv ZEPHYR GTX Hi, LOWA

Taktickú vysokú obuv od výrobcu LOWA sme vyskúšli v praxi a vytvorili sme k nej aj niekoľko fotografií.

Ako sa starať o kombinovanú obuv ( brúsená koža "nubuk", velúr, semiš / textil )

Po zakúpení obuvi by sme nemali zabúdať, že aj ona potrebuje primeranú starostlivosť. Vráti Vám to v podobe dlhšej životnosti.

Tento materiál je náročnejší na čistenie. Počas všetkých týchto nižšie uvedených krokov je potrebné dávať pozor na textilnú časť, ktorá sa čistí iným spôsobom (viď nižšie **„TEXTIL“). Čistenie brúsenej kože by sme rozdelili do troch krokov:

1. Čistenie: ak je obuv znečistená hlinou,... najskôr necháme vyschnúť. Následne špeciálnou kefkou na to určenou zotrieme všetku nečistotu (jemne, nie príliš tlačiť). Keď je obuv takto pripravená, použijeme:
a) buď čistiaci prostriedok so špeciálnou kefkou na otvore, ktorou zbavíme brúsenú kožu všetkých nečistôt
b) alebo čistiacou penou s hubkou / kefkou na to určenú. Po čistení prostriedkom si hubku na to určenou namočíte do vody a jemne zotrite zvyšky čistiaceho prostriedku.

Potom necháme vyschnúť niekde voľne v izbe. ODPORÚČAME: niekde na vnútornej strane obuvi odskúšať čistiaci prostriedok, či je prípravok vhodný, či koža nepúšťa farbu a pod.

2. Ošetrenie: ošetrením brúsenú kožu vyživíte a rozjasníte farby. Používajú sa na to buď spreje (nanášať ca. 30cm od obuvi), alebo rôzne ošetrovacie prípravky. Následne necháme vyschnúť. Táto fáza je veľmi dôležitá, nakoľko môže dôjsť k popráskaniu a znehodnoteniu obuvi.

3. Impregnácia: tú je najlepšie vykonávať po 2. kroku (Ošetrenie) nie kedykoľvek (môžete tak zabrániť výbornej priedušnosti nubuku, čo je jeho silnou stránkou). Impregnáciu nanášame ca. 30cm od obuvi, najlepšie v exteriéri (vonku). Následne necháme vyschnúť.

**„TEXTIL“ sa na obuvi čistí ľahšie. Nečistoty nechajte zaschnúť (hlina,...). Hrubšie nečistoty vyčistite kefkou - jemnou suchou špongiou. Následne pretrite vlhkou handrou a nechajte vyschnúť.

Vysoká verzia modelu Zephyr značky LOWA

V tomto blogu nájdete niekoľko fotografii modelu LOWA Zephyr vo vysokej verzii. Aj tento model patrí do série Task Force. 

Ukážka obuvi LOWA Zephyr GTX HI TF

Obuv LOWA patrí k najlepším a najvyhľadávanejším značkám obuvi medzi profesionálmi. Model Zephyr GTX HI TF predstavuje vysokú verziu obľúbeného modelu na profesionálne ale aj bežné využitie.