ArmyOriginal
U nás darčeky vymeníte aj po Vianociach.

Pentagon Trekingová obuv ACHILLES coyote, Pentagon

Produkt je momentálne vypredaný

  • Kód produktu: PG-513CA
  • Hmotnosť produktu: 0,980kg - 1,280kg
109,90 € Cena s DPH

informujte ma o dostupnosti

Približný termín naskladnenia nie je v tejto chvíli známy. Vyplňte tento formulár a dozviete sa o opätovnom naskladnení ako prvý.

ĎAKUJEME. O DOSTUPNOSTI TOVARU VÁS BUDEME INFORMOVAŤ EMAILOM.

Popis produktu

Materiál: 1200D Nylon, Koža, Coolmax® Linner, Dintex membrána - vodný stĺpec 4000mm.
Stredná podošva: EVA
Vonkajšia podošva: Otholite® Insole

Komfortná trekingová/taktická obuv ACHILLES od renomovaného výrobcu Pentagon. Obuv s odolným zvrškovým textilom má nižšiu hmotnosť ako celokožená obuv.

Výška obuvi pri veľkosti EÚ 43 je 18cm. - tzv. členková.

Sú vyrobené z odolného nylonu 1200D a stredne hrubej priedušnej kože. Medzi podošva z materiálu EVA (izolačná pena) udržuje teplo a sucho, taktiež tlmí nárazy.
Vložka je z technologicky vyspelého materiálu Coolmax. Ide o tkaninu, ktorá odvádza pot na povrch, kde môže rýchlejšie uschnúť.

Tvarovaná stielka Ortholite zaisťuje pohodlie, odvádza pot, je priedušná, tlmí nárazy, poskytuje antibakteriálnu ochranu a drží nohu na svojom mieste. Vďaka nej ostávajú nohy aj topánky svieže. Dá sa vybrať a samostatne vyprať. Obuv je vďaka membráne Dintex vode a vetru odolná. Podrážka má špeciálne vrúbkované tvary, ktoré zaisťujú stabilitu pri náročnom teréne. 

Vhodné pre airsoft, SBS, ľahkú a stredne ťažkú turistiku, ale aj na bežné nosenie.

Ako sa starať o kombinovanú obuv ( brúsená koža "nubuk", velúr, semiš / textil )

Po zakúpení obuvi by sme nemali zabúdať, že aj ona potrebuje primeranú starostlivosť. Vráti Vám to v podobe dlhšej životnosti.

Tento materiál je náročnejší na čistenie. Počas všetkých týchto nižšie uvedených krokov je potrebné dávať pozor na textilnú časť, ktorá sa čistí iným spôsobom (viď nižšie **„TEXTIL“). Čistenie brúsenej kože by sme rozdelili do troch krokov:

1. Čistenie: ak je obuv znečistená hlinou,... najskôr necháme vyschnúť. Následne špeciálnou kefkou na to určenou zotrieme všetku nečistotu (jemne, nie príliš tlačiť). Keď je obuv takto pripravená, použijeme:
a) buď čistiaci prostriedok so špeciálnou kefkou na otvore, ktorou zbavíme brúsenú kožu všetkých nečistôt
b) alebo čistiacou penou s hubkou / kefkou na to určenú. Po čistení prostriedkom si hubku na to určenou namočíte do vody a jemne zotrite zvyšky čistiaceho prostriedku.

Potom necháme vyschnúť niekde voľne v izbe. ODPORÚČAME: niekde na vnútornej strane obuvi odskúšať čistiaci prostriedok, či je prípravok vhodný, či koža nepúšťa farbu a pod.

2. Ošetrenie: ošetrením brúsenú kožu vyživíte a rozjasníte farby. Používajú sa na to buď spreje (nanášať ca. 30cm od obuvi), alebo rôzne ošetrovacie prípravky. Následne necháme vyschnúť. Táto fáza je veľmi dôležitá, nakoľko môže dôjsť k popráskaniu a znehodnoteniu obuvi.

3. Impregnácia: tú je najlepšie vykonávať po 2. kroku (Ošetrenie) nie kedykoľvek (môžete tak zabrániť výbornej priedušnosti nubuku, čo je jeho silnou stránkou). Impregnáciu nanášame ca. 30cm od obuvi, najlepšie v exteriéri (vonku). Následne necháme vyschnúť.

**„TEXTIL“ sa na obuvi čistí ľahšie. Nečistoty nechajte zaschnúť (hlina,...). Hrubšie nečistoty vyčistite kefkou - jemnou suchou špongiou. Následne pretrite vlhkou handrou a nechajte vyschnúť.

Členková obuv Achilles od Pentagonu

Taktická obuv Achilles v čiernej a coyote farbe ideálna na ľahkú turistiku. Krátke stručné video vysvetľuje odlišnosť materiálov a ich funkčnosť.