ArmyOriginal
U nás darčeky vymeníte aj po Vianociach.

Lowa Vojenská obuv Z-6N GTX čierna, Lowa

  • Kód produktu: LW-503BC
  • Hmotnosť produktu: 1,310kg - 1,675kg
185,00 € Cena s DPH

Tabuľka veľkostí

Veľkosť Dĺžka vložky
UK 7 (41) 26,5 cm
UK 7.5 (41.5) 27 cm
UK 8 (42) 27,5 cm
UK 8.5 (42.5) 28 cm
UK 9 (43.5) 28,5 cm
UK 9.5 (44) 29 cm
UK 10 (44.5) 29,5 cm
UK 10.5 (45) 30 cm
UK 11 (46) 30,5 cm
UK 11.5 (46.5) 31 cm
UK 12 (47) 31,5 cm

Popis produktu

Materiál
Zvršok: vysoko odolná hydrofóbna useň (koža) hrúbky 2,0-2,2 mm v kombinácii s CORDURA®
Podošva: vstrekovaná obuv s Monowrap podošvou LOWA "Cross Duty" s tuhším stabilizátorom a zosilnenou strednou časťou pre rýchle zlaňovanie
Šnurovanie: uzavreté háčiky (čo je vhodné pre zoskoky s padákom)
Podšívka: Gore-Tex® perforovaná s lepšou priedušnosťou
Výška obuvi (pri veľkosti 9UK): ca. 19cm
Dĺžka šnúrok pri veľkosti obuvi EU 43: ca. 162cm

Odľahčená stredne vysoká vojenská obuv Z-6N s Gore-Tex® membránou, ktorá robí obuv vodeodolnou. Vychádza z osvedčeného Monowrap modelu Zephyr, má však vyššiu tuhosť torzného stabilizátora, čo znamená lepšiu stabilitu v náročnejšom teréne. Ide o model na celoročné nosenie. V podošve je zabudovaný špeciálny klin chrániaci topánku pri rýchlom zlaňovaní (fast rope). Profil podošvy je turisticky orientovaný so špeciálnym usporiadaním profilových prvkov, čo zaručuje veľmi dobrú priľnavosť takmer na všetkých povrchoch.

Keďže má uzatvorené šnurovanie, je vhodná na zoskoky s padákom.

Fotky od zákazníkov #13

Ďakujeme, že ste súčasťou Army Original. Svoje fotky nám môžete poslať na photo@armyoriginal.sk

Ako sa starať o kombinovanú obuv ( brúsená koža "nubuk", velúr, semiš / textil )

Po zakúpení obuvi by sme nemali zabúdať, že aj ona potrebuje primeranú starostlivosť. Vráti Vám to v podobe dlhšej životnosti.

Tento materiál je náročnejší na čistenie. Počas všetkých týchto nižšie uvedených krokov je potrebné dávať pozor na textilnú časť, ktorá sa čistí iným spôsobom (viď nižšie **„TEXTIL“). Čistenie brúsenej kože by sme rozdelili do troch krokov:

1. Čistenie: ak je obuv znečistená hlinou,... najskôr necháme vyschnúť. Následne špeciálnou kefkou na to určenou zotrieme všetku nečistotu (jemne, nie príliš tlačiť). Keď je obuv takto pripravená, použijeme:
a) buď čistiaci prostriedok so špeciálnou kefkou na otvore, ktorou zbavíme brúsenú kožu všetkých nečistôt
b) alebo čistiacou penou s hubkou / kefkou na to určenú. Po čistení prostriedkom si hubku na to určenou namočíte do vody a jemne zotrite zvyšky čistiaceho prostriedku.

Potom necháme vyschnúť niekde voľne v izbe. ODPORÚČAME: niekde na vnútornej strane obuvi odskúšať čistiaci prostriedok, či je prípravok vhodný, či koža nepúšťa farbu a pod.

2. Ošetrenie: ošetrením brúsenú kožu vyživíte a rozjasníte farby. Používajú sa na to buď spreje (nanášať ca. 30cm od obuvi), alebo rôzne ošetrovacie prípravky. Následne necháme vyschnúť. Táto fáza je veľmi dôležitá, nakoľko môže dôjsť k popráskaniu a znehodnoteniu obuvi.

3. Impregnácia: tú je najlepšie vykonávať po 2. kroku (Ošetrenie) nie kedykoľvek (môžete tak zabrániť výbornej priedušnosti nubuku, čo je jeho silnou stránkou). Impregnáciu nanášame ca. 30cm od obuvi, najlepšie v exteriéri (vonku). Následne necháme vyschnúť.

**„TEXTIL“ sa na obuvi čistí ľahšie. Nečistoty nechajte zaschnúť (hlina,...). Hrubšie nečistoty vyčistite kefkou - jemnou suchou špongiou. Následne pretrite vlhkou handrou a nechajte vyschnúť.

Lowa Z-8N v porovnaní so Z-6N

Tieto dve fotografie, Vám ukážku výškový rozdiel medzi modelmi Z-8N a Z-6N od LOWA. Model Z-8N je vysoká vojenská obuv, zatiaľ čo Z-6N je stredne vysoká vojenská obuv.

Porovnanie modelu Innox s modelmi Zephyr Mid a Z-6N

Pozrite si tento záznam z Live vysielania, v ktorom uvidíte porovnanie obuvi Innox s modelmi Zephyr a Z-6N. Detailne Vám ukážeme všetky z nich. 

Detailná ukážka obuvi Z-6N a Z-8N od LOWA

V tomto video náhľade si môžete oba modely detailne prezrieť v 4K kvalite. Uvidíte všetky detaily, vrátane podošvy či vnútornej výstielky.

Zephyr vs. Z6N

  • Porovnanie dvoch modelov Lowa Zephyr Mid GTX a Lowa Z6N GTX