ArmyOriginal

Lowa Vojenská obuv Z-8N GTX čierna, Lowa

  • Kód produktu: LOW-000684
  • Hmotnosť produktu: 1,450kg - 1,715kg
209,50 € Cena s DPH

Ako vybrať tovar?

95 % ľudí si po zhliadnutí videa vybralo správne. Vyberte si správne aj vy.

zobraziŤ video

Veľkostná tabuľka

Pre zobrazenie ďalších rozmerov potiahnite myškou.
Veľkosť EÚ veľkosť Dĺžka chodidla
6.5 40 257
7 41 262
7.5 41.5 266
8 42 270
8.5 42.5 274
9 43.5 278
9.5 44 283
10 44.5 287
10.5 45 291
11 46 295
11.5 46.5 300
12 47 304
12.5 48 308

Popis produktu

Vojenská obuv Z-8N GTX čierna, Lowa

Materiál
Zvršok: vysoko odolná hydrofóbna hovädzia useň (koža) hrúbky 2,0-2,2 mm () v kombinácii s CORDURA®
Podošva: vstrekovaná obuv s Monowrap podošvou LOWA "Cross Duty" s tuhším stabilizátorom a zosilnenou strednou časťou pre rýchle zlaňovanie
Šnurovanie: uzavreté háčiky (čo je vhodné pre zoskoky s padákom)
Podšívka: Gore-Tex® perforovaná s lepšou priedušnosťou
Výška obuvi (pri veľkosti 9 UK): ca. 24 cm
Dĺžka šnúrok pri veľkosti obuvi EU 43: ca. 190cm

Odľahčená vysoká vojenská obuv Z-8N s Gore-Tex® membránou, ktorá robí obuv vodeodolnou. Vychádza z osvedčeného Monowrap modelu Zephyr, má však vyššiu tuhosť torzného stabilizátora, čo znamená lepšiu stabilitu v náročnejšom teréne. Ide o model na celoročné nosenie. V podošve je zabudovaný špeciálny klin chrániaci topánku pri rýchlom zlaňovaní (fast rope). Profil podošvy je turisticky orientovaný so špeciálnym usporiadaním profilových prvkov, čo zaručuje veľmi dobrú priľnavosť takmer na všetkých povrchoch.

Keďže má uzatvorené šnurovanie, je vhodná na zoskoky s padákom.

Ako sa starať o kombinovanú obuv ( brúsená koža "nubuk", velúr, semiš / textil )

Po zakúpení obuvi by sme nemali zabúdať, že aj ona potrebuje primeranú starostlivosť. Vráti Vám to v podobe dlhšej životnosti.

Tento materiál je náročnejší na čistenie. Počas všetkých týchto nižšie uvedených krokov je potrebné dávať pozor na textilnú časť, ktorá sa čistí iným spôsobom (viď nižšie **„TEXTIL“). Čistenie brúsenej kože by sme rozdelili do troch krokov:

1. Čistenie: ak je obuv znečistená hlinou,... najskôr necháme vyschnúť. Následne špeciálnou kefkou na to určenou zotrieme všetku nečistotu (jemne, nie príliš tlačiť). Keď je obuv takto pripravená, použijeme:
a) buď čistiaci prostriedok so špeciálnou kefkou na otvore, ktorou zbavíme brúsenú kožu všetkých nečistôt
b) alebo čistiacou penou s hubkou / kefkou na to určenú. Po čistení prostriedkom si hubku na to určenou namočíte do vody a jemne zotrite zvyšky čistiaceho prostriedku.

Potom necháme vyschnúť niekde voľne v izbe. ODPORÚČAME: niekde na vnútornej strane obuvi odskúšať čistiaci prostriedok, či je prípravok vhodný, či koža nepúšťa farbu a pod.

2. Ošetrenie: ošetrením brúsenú kožu vyživíte a rozjasníte farby. Používajú sa na to buď spreje (nanášať ca. 30cm od obuvi), alebo rôzne ošetrovacie prípravky. Následne necháme vyschnúť. Táto fáza je veľmi dôležitá, nakoľko môže dôjsť k popráskaniu a znehodnoteniu obuvi.

3. Impregnácia: tú je najlepšie vykonávať po 2. kroku (Ošetrenie) nie kedykoľvek (môžete tak zabrániť výbornej priedušnosti nubuku, čo je jeho silnou stránkou). Impregnáciu nanášame ca. 30cm od obuvi, najlepšie v exteriéri (vonku). Následne necháme vyschnúť.

**„TEXTIL“ sa na obuvi čistí ľahšie. Nečistoty nechajte zaschnúť (hlina,...). Hrubšie nečistoty vyčistite kefkou - jemnou suchou špongiou. Následne pretrite vlhkou handrou a nechajte vyschnúť.

GT.ArmyOriginal.Web.Application.DTOs.Requests.CommentForm

Ďakujeme za vašu reakciu

Lowa Z-8N v porovnaní so Z-6N

Tieto dve fotografie, Vám ukážku výškový rozdiel medzi modelmi Z-8N a Z-6N od LOWA. Model Z-8N je vysoká vojenská obuv, zatiaľ čo Z-6N je stredne vysoká vojenská obuv.

GT.ArmyOriginal.Web.Application.DTOs.Requests.CommentForm

Ďakujeme za vašu reakciu

Detailná ukážka obuvi Z-6N a Z-8N od LOWA

V tomto video náhľade si môžete oba modely detailne prezrieť v 4K kvalite. Uvidíte všetky detaily, vrátane podošvy či vnútornej výstielky.

GT.ArmyOriginal.Web.Application.DTOs.Requests.CommentForm

Ďakujeme za vašu reakciu

GT.ArmyOriginal.Web.Application.DTOs.Requests.CommentForm

Ďakujeme za vašu reakciu